Doplňte svůj interiér jedinečným starožitným svítidlem. Podle čeho jej vybrat?

Pořiďte si do své domácnosti originální starožitné svítidlo, které se stane jedinečným a designovým doplňkem. V tomto článku vám prozradíme, čím se řídit při jeho výběru. 

Rozhodující je váš vkus

V prvé řadě se rozhodně řiďte tím, co máte vy osobně rádi. Myslete na to, že vybíráte svítidlo do vaší domácnosti a budete jej mít každý den na očích. I z tohoto důvodu by se mělo líbit především vám. Není to věc, kterou by šlo jen tak schovat do šuplíku. Kolem svítidel každý den chodíte a každý den je rozsvěcujete. 

Kam starožitné svítidlo umístíte?

Při výběru starožitného svítidla byste měli mít jasno také v tom, jaký konkrétní prostor chcete osvítit. 

Něco jiného totiž je, když si chcete pořídit především dekorativní starožitnou lampičku, která bude stát na vaší komodě.

A něco jiného zase je, když toužíte po starožitných lampičkách, které umístíte k vaší posteli a budete si u nich každý večer číst. V takovém případě se budete zajímat i o funkčnost svítidla

Myslete na vhodnou výšku

Tento bod se vás týká zejména v případě, kdy pořizujete starožitný lustr. Odrazit se přitom můžete od dvou základních variant.

Bude pod lustrem umístěn ještě nějaký nábytek (například sedačka nebo stůl)? Pokud ano, měla by být ideální výška svítidla v rozmezí 60-75 cm. Samozřejmě za předpokladu, že disponujete standardní výškou stropů (ve většině domácností okolo 260 cm). 

Pokud budete pod lustrem volně procházet, lze doporučit podchozí výšku pod lustrem přibližně 210 cm (opět při standardní výšce stropů). 

V obou případech je přitom potřeba zohlednit i výšku jednotlivých členů domácnosti.

Do jakého stylu ladíte váš interiér

Na závěr zmíníme ještě poslední záchytný bod, který může být při výběru starožitného svítidla rozhodující. Zamyslete se nad tím, do jakého stylu je koncipován váš interiér. Zcela jiná svítidla se totiž hodí do moderní domácnosti a jiná naopak do secesní vily z přelomu 18. a 19. století. 

Pro více informací ze světa starožitných svítidel navštivte web www.starozitnasvitidla.cz.