Byty v Praze letos zdraží až o 8 %

finep.cz
finep.cz

Metr čtvereční v Praze stojí průměrně 59 885 Kč a do konce roku se ceny vyšplhají ještě výš. Ať už proto plánujete nové bydlení nebo nákup bytu na investici, neotálejte.

Důvodem zdražování je především fakt, že developeři již nyní vědí, že neuspokojí všechny zájemce o nové byty. Důvodem jsou především levné hypotéky, růst české ekonomiky a nízká nezaměstnanost. Sečteno a podtrženo – nový byt v Praze si může dovolit téměř každý. A téměř každý ho také chce.

Nové byty na prodej proto dochází a developeři nestaví nové tak rychle, aby zvládli uspokojit aktuální poptávku. V souvislosti se zvyšující se cenou stavebních prací tak logicky dochází i ke zvyšování cen již postavených nemovitostí. I tak je ale nové bydlení zhruba o 17 % nižší než v době před ekonomickou krizí.

Ceny nového bydlení se postupně zvyšují, zdroj: finep.cz
Ceny nového bydlení se postupně zvyšují, zdroj: finep.cz

3 možnosti bydlení v Praze

Pokud sháníte nové bydlení, ale ceny jsou pro vás vysoké, je vhodným řešením družstevní byt. Družstevní byty v Praze staví a nabízí například společnost Finep. Najdete je na Proseku a ve Stodůlkách.

Tyto adresy spojují snadnou dostupnost do centra, klidné bydlení a široké možnosti sportovního i kulturního vyžití v okolí. Družstevní bydlení je navíc finančně dostupné jednotlivcům, mladým párům i početným rodinám.

Družstevní bydlení se opět začíná objevovat na trhu, zdroj: finep.cz
Družstevní bydlení se opět začíná objevovat na trhu, zdroj: finep.cz

Nový byt v Praze chce nyní každý a tak nemovitosti mizí závratnou rychlostí. Stresu se sháněním se ale můžete vyhnout. Co takhle rodinný dům s vlastní zahradou a snadnou dostupností do centra? Finep nabízí domy na prodej v Praze 10 – Štěrboholech a Praze 5 – Stodůlkách.

Rodinné domy v atraktivních lokalitách

Štěrboholy vynikají zelení, občanskou vybaveností i snadnou dostupností do centra. Developerský projekt navazuje na původní zástavbu Štěrbohol a projekt bytových domů Malý háj a bydlení zde si zamilují především sportovní nadšenci –  v nejbližším okolí je nový sportovní areál, cyklostezka i golfové hřiště.

Byt v centru nebo raději rodinný domek na okraji Prahy? zdroj: finep.cz
Byt v centru nebo raději rodinný domek na okraji Prahy? zdroj: finep.cz

Projekt Britská čtvrť ve Stodůlkách má nespornou výhodu díky vlastní stanici metra. Jen 5 minut chůze je také vzdálené nákupní centrum Zličín, kde seženete vše od potravin po oblečení.

Projekt se stále buduje a brzy se stane plnohodnotnou čtvrtí – kromě rodinných domů zde bude rozlehlý park a na něj navazující náměstí o rozloze, která se blíží velikosti Václavského náměstí.