Jak vytvořit ráj pro puberťáka?

Jakmile vaše dítko vyroste z dětských her a dětského oblečení, je jen otázkou měsíců, než vyroste také ze svého milovaného a rozkošného dětského pokojíčku. Co mu nebude připadat „dětské“ a trapné, to mu bude, s největší pravděpodobností, brzy malé. Přizpůsobit vybavení pokoje teenagerovi je ale více než důležité. Právě totiž přichází období, kdy potřebuje vlastní útočiště, svůj klid na koníčky a rozhovory s kamarády, ale současně také určitou „skrýš“ před rodiči.

Soukromí a zábava

V teenagerském věku se potřeby vybavení pokoje už v mnohém shodují s potřebami dospělých. Vaše ratolest zde pravděpodobně bude „úřadovat“ až do své plnoletosti. A i když se může stát, že většinu času trávit na internátu nebo ve studentském privátu se spolužáky, minimálně na víkendy se tento pokoj stane jeho královstvím. A tomu by měl odpovídat i nábytek.

Puberťák už je, na rozdíl od malého dítěte, pořádně velký a těžký. Potřebuje tedy primárně lůžko s kvalitním roštem a matrací. Vybíráte-li pro něj postel, vezměte v úvahu, že nebude dlouho trvat a vaše dítko si může domů vodit drahou polovičku. Klidně už mu tedy dopřejte postel v rozměru dvojlůžka, což znamená od šířky 140 cm až do 180 cm. Půjde o postel, která vydrží roky.

Prostor pro učení

Další nezbytností v pokoji teenagera je dostatečně velký pracovní stůl. Musíme počítat s tím, že vedle hromad učení na něm dominuje i kvalitní počítač nebo notebook s klávesnicí a možná i tiskárnou. Stůl by měl dosahovat odpovídající výšky. Většina dospívajících roste závratnou rychlostí. Proto je nejlepším řešením pořídit ke stolu posuvnou židli, kterou jednoduše přizpůsobíme aktuálním potřebám stisknutím jedné páčky.

Každý správný teenager potřebuje mít originální a bohatý šatník. Ano, pokud jste byli zvyklí, že si vaše děti oblékly, co jste jim večer připravili, pomalu se s tím rozlučte. S odrostlými dětmi přicházejí i nové módní kreace a nové nároky na prostor, co se oblečení týče. To ale lehce vyřeší prostorná šatní skříň a komoda. Původní dětský nábytek zde opravdu stačit nebude.

Nezapomeňte, při volbě kvalitního materiálu zůstane i nábytek do dětského pokoje vašim ratolestem až do dospělosti.