Dopřejte si strojově hlazené podlahy

Nezáleží na tom, jestli vlastníte firemní budovu, nebo rodinný dům. Ve všech případech záleží na kvalitním provedení podlahy, protože ta vám musí sloužit mnoho let. Předem zvažte, jak vysokou zátěž očekáváte, protože od toho se budou vyvíjet požadavky na provedení.

Moderní a praktické podlahy

Lité a betonové podlahy vás překvapí moderním vzhledem a praktičností. Vyplatí se nic nepodcenit, abyste příliš brzy nepřišli o vybudované pohodlí. Určitě je dobré se zaměřit na vyhledání firmy, která vám poskytne kompletní servis a obstará vše od návrhu po realizaci. Po úvodní konzultaci dojde k zaměření a dodání materiálu, pak se vše uskuteční za dodržení účinných technologických postupů. K nejdůležitějším částem patří izolace podlahy. Jen tak prodloužíte její životnost.

Investice se vyplatí i z dalších důvodů, izolace vám sníží hladinu hluku a náklady na vytápění. Využívá se jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce různého zaměření. Používají se různé materiály a vše se navrhne s ohledem na účel používání a na návazné používané materiály. K nejvyhledávanějším patří polyuretanová pěna, protože se velice snadno aplikuje přímo na místě, čímž se nevytváří tolik odpadu.

Pokládka anhydritových podlah

Lité podlahy z anhydritu našly uplatnění především v administrativních a obytných budovách, v obchodních centrech, na školách, v nemocnicích a v jiných objektech. Anhydritové podlahy umí vytvořit dokonalou rovnou plochu pod konečnou nášlapnou vrstvu, kterou se obyčejné stává dlažba, linoleum nebo koberec. Je tvořena směsí se samonivelačním účinkem a nehodí se do míst, kde se zvyšuje vlhkost. Pracovní postup začíná položením izolace, osazením okrajových dilatačních pásků a separační vrstvou. Jakmile se dobře aplikuje anhydritový litý potěr, je hotový zcela vyhovující podklad pro podlahoviny. Předem musí vše skvěle vyschnout.