Co na podlahu? Třeba perský koberec

Koberce zdobí podlahy v obydlí už od starověku. I naši předkové měli rádi pohodlí a měkký došlap, případně možnost se na ně posadit. Tradice ručně vyráběných koberců je tedy stará, ale stále živá. Moderní jednoduché vzory i perské orientální motivy jsou nadále oblíbené mezi zákazníky. Který se kam hodí?

Koberec jako podlahová krytina je stále oblíbený

Vybrat si vhodný koberec do pokoje nemusí být tak jednoduché vzhledem k tomu, kolik různých vzorů je v nabídce kamenných prodejen i internetových obchodů. Můžete vsadit na příznivou cenu a umělý materiál s dlouhou životností, minimalismus, nebo naopak pestré orientální vzory. Při volbě koberce je třeba přemýšlet v souvislostech, jak moc se do daného místa bude hodit.

Minimalistické vzory

Moderní koberec i v současné době slouží především jako podlahová krytina, jež má tlumit hluk a poskytovat příjemnou a měkkou chůzi. Vedle toho však od něho očekáváme také estetický dojem – prostě, že se nám bude líbit. Minimalistické jednoduché motivy se hodí do moderně zařízeného bytu. Lze je pořídit zejména jako kusové koberce s pevně danými rozměry. Ideální jsou do prostředí obývacího pokoje stejně jako jídelny, můžete si je pořídit také do ložnice, když chcete, aby vynikla dřevěná podlaha. Takový koberec nemusí zakrývat celou plochu.

Orientální motivy hýří pestrostí a barvami

Pokud chcete mít v interiéru designový kousek, který přitáhne zrak a sehraje úlohu ústředního bodu, pak vybírejte perský koberec, který se vyrábí tradičním ručním tkaním výhradně z přírodních materiálů. Nejčastěji bývá použitá vlna, hedvábí či bavlna. Svým způsobem se jedná o originální umělecké dílo, do kterého svůj um promítly ruce zkušených řemeslníků z Nepálu, Íránu, Turecka či Pákistánu. Tyto koberce se vyznačují stálostí barev a kvalitou a budou vám dělat radost po dlouhou dobu.