Jak zařídit malý byt, aby působil útulně

Majitelé bytů v starších panelových domech řeší tento problém často. Pokoje jsou miniaturní, poskládat do nich jen to nejnutnější je často nad lidské síly. Nejtěžší bývá zajistit dostatek úložného prostoru, aby v obývacím pokoji nebo v ložnici nebylo pouhé skladiště nábytku, ale i dost prostoru, prostě pohodlně a útulné bydlení.

Nábytek zavěšený na zeď budí dojem vzdušnosti

Současné obývací stěny jsou pro zařízení malých pokojů velmi vhodné. Nejen, že jsou vyráběny v různých délkách, takže snadněji najdete stěnu i pro opravdu malý obývák, některé díly jsou navíc zavěšovány na zeď, čímž šetří místo a zároveň působí vzdušně a dodávají místnosti na prostornosti. Ještě lépe vypadá, když i spodní skříňky obývací stěny můžete připevnit několik centimetrů nad zem.

Jestliže si v malém pokoji zavěsíte police a skříňky na stěny, a to klidně i do vyšších poloh, nebudete o nábytek zakopávat a přitom získáte další úložné prostory.

Sedací soupravy do malých pokojů

Masivní rohové sedačky působí velmi impozantně, v malém obýváku ale zabere všechen prostor. Každý centimetr navíc je v prostoru znát. Do menšího obývacího pokoje je rozhodně vhodná rozkládací sedací souprava, která řeší spaní pro případnou návštěvu. Často stačí pouze pohovka a jeden dva taburety pro případ, že se sejde větší společnost. Dobrou variantou jsou i dvoumístné pohovky místo delších třímístných. Současná nabídka sedacích souprav umožňuje zařizovat obývací pokoj kreativně a podle individuálních potřeb.

V útulné ložnici se lépe usíná

V ložnici přeplněné nábytkem si připadáte jako ve skladu a díky stísněnému pocitu spánek dlouho nepřichází. Přitom často pomůže správná velikost postele, abyste získali potřebný prostor navíc. Dvoulůžka dnes běžně seženete už od šířky 160 cm, pokud bude postel s úložným prostorem, nepotřebujete v ložnici tolik skříní.