Jaký nábytek zvolit do obýváku?

shutterstock.com

Líbí se vám moderní nebo raději klasický nábytek? V dnešním článku se podíváme na to, který nábytek je v současné době moderní, jaké barvy jsou právě in a co je praktické.

Sedací soupravy

Jaké sedací soupravy byste zvolili do svého obývacího pokoje? Prostorné, s hranatými tvary a velkými polštářy jako opěrkou nebo raději klasické sedačky se zádovými i bočními opěrkami?

Do moderního interiéru se dají pořídit i moderní křesla. Pokud zařizujete opravdu moderně, není ani nutné, aby měly stejný design, jako sedačka. Dnešní designová křesla mají zajímavé oblé tvary a bývají vyrobena z barevné koženky nebo kvalitních barevných plastů, klidně i průsvitných kombinovaných s kovem, takže interiér pak může vypadat skutečně osobitě.

Když ale dnes vstoupíte do nákupního řetězce s nábytkem, čeká na vás dlouhá procházka, při které budete procházet kvanta nábytku různých stylů. Různé řetězce se zaměřují někdy na různé styly, ale obvykle najdete všude jak modernu, tak i klasický nábytek.

Minimalismus je současný trend

Zařídit si obývací pokoj do moderního stylu znamená nízké obývací stěny v dekoru tmavého dřeva v kombinaci s bílou, která je velice častá, nebo čistě bílé či dokonce černé obývací stěny. Nezřídka jsou tvořeny lesklým povrchem, což sice není příliš praktické, protože jsou na tomto povrchu vidět všechny otisky, ale zase působí efektně.

Moderní nábytek se drží spíše při zemi, netlačí se dovrchu a nesnaží se na úkor vzhledu zajistit úložný prostor. Do menších bytů se tak musí myslet na to, že do nich příliš nenaskládáte.

Pokud máte menší byt, můžete zkusit malý, ale poměrně dobře známý trik pořídit nábytek na nožkách, který malé prostory provzdušní a odlehčí. Nábytek na nožkách vypadá vzdušně a kromě toho se pod ním dobře uklízí, takže se vám v bytě nebude držet prach.