Při zařizování interiéru myslete na osvětlení

Zařizujete si domácnost? Věnujte velkou pozornost i osvětlení vašeho interiéru. Do každé místnosti se hodí jiné osvětlení. Jeden typ lustru nebo lampy vám rozhodně stačit nebude.

Jaké osvětlení tedy do pokojů zvolit?Při výběru osvětlení se musíte řídit tím, jaké činnosti budete v daném pokoji vykonávat.

Osvětlení do kuchyně

V kuchyni je důležité jak přírodní tak umělé osvětlení. Musíte mít dostatečně osvětlené všechny pracovní plochy. Pozor, světlo vás nesmí oslňovat. Pokud v kuchyni máte i prostor pro jídelní stůl, dobré osvětlení by mělo být i nad ním. Do kuchyně se hodí halogenové zářivky ale i bodová světla. Nad stůl se hodí výkonná stahovací lampa.

Obývací pokoj

V obývacím pokoji nejčastěji relaxujeme u televize. Tomu musí být uzpůsobené i osvětlení. V obývacím pokoji by nemělo chybět jedno centrální osvětlení a několik lampiček pro intimnější osvětlení. Při rekonstrukci můžete také využít snížené podhledy a do nich instalované bodové osvětlení.

Osvětlení ložnice

Na jedno centrální osvětlení nezapomínejte ani v ložnici. Samozřejmostí jsou lampičky na nočním stolku. Pokud chcete vytvořit příjemnou atmosféru, zkuste si pořídit například svítící solné lampičky. Světlo v ložnici by nemělo být příliš ostré.

Dětský pokoj

Kromě centrálního osvětlení a lampičky na nočním stolku, myslete v případě dětského pokoje i na kvalitní osvětlení hrací zóny. Zkuste také do pokoje pořídit dotykové lampičky – pokud vaše dítko usíná, je to výborný pomocník. Světlo není tolik intenzivní a při usínání neruší.

Myslete i na design

Při výběru osvětlení myslete na jeho funkce ale i na design. Lampičky a lustry by měly k sobě ladit. Můžete si koupit designové kousky v podstatě kusové výroby nebo řádově levnější v některém z mnoha obchodů. Velký výběr osvětlení za dostupné ceny naleznete v mnoha obchodních domech například IKEA, KIKA či SCONTO.