Kamenné obklady zdokonalí váš domov

Přírodní materiály si čím dál tím častěji nachází cestu do našich domovů. Nejen, že skvěle vypadají, ale také dotváří celkovou atmosféru interiéru a exteriéru a působí pozitivně na naši psychiku. Přírodní kámen je jedním z nejoblíbenějších materiálů, který s vaším domovem dokáže udělat divy. Rozhodli jste se i vy využít krásu a jedinečnost přírodního kamene? Přinášíme tipy na jeho dekorativní využití.

Prakticky v jakémkoliv interiéru či exteriéru může kámen vypadat perfektně. Díky tomu, že dokáže mít spoustu tvarů a podob, nachází si své místo jak v drobných dekoracích, tak funkčních předmětech. Nejčastěji se s ním však můžeme potkat v podobě dlažeb nebo obkladů.

Působivý exteriér díky kamenným obkladům

Pro dotvoření dokonalého vzhledu vašeho domu nebo chalupy je obkladový kámen skvělým prostředkem. Můžete si vybrat ze široké škály druhů a barev tak, aby se vám nejlépe hodil k venkovní fasádě vašeho domu. Originální dekorace z přírodního kamene v podobě venkovního obkladu skvěle vypadají také na zídkách, terasách nebo altánech ve vaší zahradě. Moderní exteriéry obkladový kámen doslova vyžadují, pokud máte venkovní krb nebo jezírko.

Jedinečný vzhled zaručí obkladové pásky

Další možností, jak využít kámen ve svém exteriéru, jsou obkladové pásky na fasádu, které dodají vaší nové nemovitosti jedinečný vzhled. Pásky z kamene jsou odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám i mrazu.

Kamenné obklady v interiéru

Disponujete-li prostory, které mají dostatek světla, kamenné obklady dodají vašemu interiéru novou, moderní podobu. Využívají se na chodbách a schodištích. Své místo si najdou v kuchyni, koupelně, ale i obývacím pokoji. Vaší fantazii se meze nekladou a je jen na vás, jak přírodní kámen do vašeho interiéru zakomponujete. Pokud již máte nějaký nápad, nechte si poradit u odborníků a váš výsledek bude stoprocentní.