Moderní design vynikne v každé koupelně

Koupelna patří mezi pravidelně navštěvované místnosti, a proto při zařizování myslete na to, že styl a praktičnost musí dýchat z každého detailu. Ranní hygiena či večerní relaxační koupel bude pohodlnější, když správně zvolíte vybavení i doplňky. Inspirujte se moderním designem, který vás nepřestane bavit! Pokud stojíte před otázkou rekonstrukce koupelny, vybírejte sanitu i nábytek z široké možnosti rozměrů a tvarů.

Sprcha nesmí chybět

Dodnes je hodně mnoho rodin nerozhodných, zda zvolit do koupelny vanu, či jednoduchý sprchový kout. Obojí slibuje pozitiva, rozhodnutí je tedy skutečně pouze na vás. Sami zvažte, zda raději investujete do velké vany, kde se budete oddávat horké koupeli, anebo dáte přednost ekonomičtější variantě, a to sprše. Sprchové boxy navíc nezabírají tolik místa a malou místnost dokáží opticky provzdušnit. Kromě toho jsou k dostání i modely vybavené masážními tryskami, sedátkem, rádiem či hlubokou vaničkou, jež alespoň z části nahrazuje funkci vany. Sice se v ní nevykoupete, pro malé dítě, namáčení prádla a sprchování čtyřnohých miláčků je ovšem ideální! Sprchové masážní boxy jsou tak bohaté na použité materiály, vzory a design, že si vyberou fanoušci minimalismu i funkcí.

K umyvadlu vhodná baterie

Dáte-li přednost sprchovým koutům bez vaničky, budete potřebovat správné sprchové dveře. Oblíbenou variantou jsou posuvné dveře nezasahující do prostoru, slibující jednoduchou manipulaci a nadčasové provedení. Při rekonstrukci koupelny se potřebujete rozhodnout, jaké zvolíte dveře do niky. Na výběr máte třeba pískované dveře zaručující soukromí, zvláště pak, je-li koupelna spojena s toaletou.  Jestliže nevíte, jaké sprchové dveře (posuvné, zalamovací) zvolit z bohaté nabídky, obraťte se na odborníky, kteří přesně podle vašich představ a dispozic poradí nejefektivnější variantu.

Pozornost věnujte též koupelnovým skříňkám, volbě umyvadla a instalaci baterie. V kuchyni oceníte výkonné dřezové baterie, zatímco do koupelny si obstarejte praktickou baterii v totožném stylu. Dáváte přednost mosazným doplňkům, hladkým liniím nebo kombinaci materiálů a barev? Vybere si opravdu každý!