Koupelnové doplňky celou místnost zútulní

shutterstock.com

Koupelna je v rámci moderního bydlení pojímána zcela odlišně, než tomu bylo v minulosti. Důraz není dbán pouze na praktičnost prostoru, ale také jeho vzhled. Moderní koupelna tak musí být funkční a příjemná zároveň. A toho se dosahuje pěkným vybavením, mezi které patří i nejrůznější koupelnové doplňky.

Doplňků sloužících pro zařízení a ozdobení koupelny je na trhu k dostání celá řada. Každý si tak může vybrat například držáky na ručník či mýdlo nebo stojánky na kartáčky dle vlastního uvážení a preferencí. A co více – koupelnové doplňky můžete obměňovat podle aktuálních potřeb a požadavků. Co všechno se mezi ně řadí?

Čím vším je možné koupelnu obohatit?

Jak už bylo zmíněno výše, základními doplňky jsou například držáky na ručníky, stojánky na kartáčky či nádobky na mýdlo. Dále jsou to dávkovače mýdla, zrcadla, madla, odpadkové koše, ale i koupelnové předložky, nebo dokonce ručníky, které lze v prostoru nápaditě rozmístit tak, aby byly originální ozdobou. Existují i méně nezbytné kousky. Typickým příkladem jsou zásobníky na vatu, polštářky do vany, svíčky nebo i závěsná rádia do sprchy. Najdete je v obchodech v oddělení sanita.

Podle čeho koupelnové doplňky vybírat?

Při výběru doplňků je třeba brát v potaz nejen to, jak se nám věci líbí, ale také další parametry. Jde především o použitý materiál, celkové zpracování, funkčnost a také náročnost údržby. Co se týče materiálu, nejběžnější jsou plastové koupelnové doplňky, dále pochromované nebo nerezové. S návratem přírodních materiálů do interiéru se i v koupelně stále více užívá dřeva, především toho exotického.

Zajímavost: Čistírna odpadních vod existuje i v domácím provedení.

Některé doplňky vyžadují montáž přímo do zdi pomocí šroubku a hmoždinky. Pokud máte kvalitní obklady či dlažby, může být problém s běžnou vrtačkou, která ji nedokáže provrtat. V takovém případě je ideální využít spáry mezi obklady. Pokud se přeci jen rozhodnete pro vrtání skrz obklady dávejte pozor, aby při vrtání nedošlo k prasknutí obkladu (netlačte na vrtačku).

Pokud si na to netroufáte, většina doplňků lze dnes sehnat i ve variantě na postavení nebo nalepení. Některé věšáky na ručníky lze zavěsit třeba na dveře.

S pomocí koupelnových doplňků lze rozzářit jakkoliv nudný prostor. I obyčejné a jednoduše zařízená místnost tak může získat zcela novou tvář, kterou si zamilují všichni členové rodiny. Doplňky je možné pořizovat i v sadách, čímž se usnadňuje nejen nákup, ale také případné obměňování jednotlivých kousků dle momentální nálady.