Rusňákova skupina DRFG vybuduje nedaleko centra Brna vícefunkční areál Tři Dvory

Investiční skupina Davida Rusňáka, která se dlouhodobě zabývá dluhopisy a investičními fondy, se pouští do svého dalšího developerského projektu. Konkrétně se bude jednat o vícefunkční areál Tři Dvory. 

Vícefunkční areál Tři Dvory v blízkosti Brna 

Areál Rezidence Tři Dvory v tržní hodnotě celkem 1 mld. Kč bude vystaven v oblasti bývalého královského mlýna v blízkosti Újezdu nedaleko Brna. Výstavba potrvá dva roky a zahájena bude na jaře roku 2024. 

Projekt poskytne bydlení pro páry, mladé rodiny i singles ve výborné kvalitě za dostupné ceny, navíc s perfektním dopravním spojením do Brna, kam to autem trvá cca třicet minut.

Celkem projekt nabídne 159 bytů o různých velikostech:

  • od jednopokojových (1+kk) 
  • až po čtyřpokojové byty (4+kk). 

Architektonického návrhu projektu Tři Dvory se ujalo studio Knesl Kynčl Architekti. 

Povaha rezidence je inspirována tradiční moravskou vesnicí. V rámci projektu Tři Dvory proto jednotlivé domy obklopují rozmanitý vnitroblok, jenž je členěný hned do 3 dvorů. 

Každý dvůr bude mít svůj jedinečný charakter:

  • jeden bude určen pro odpočinek,
  • druhý pro společná setkání, 
  • třetí poskytne dětské hřiště. 

Součástí komplexu budou i komerční prostory, které budou sloužit pro kavárnu nebo obchody. Chybět nebude ani moderní mateřská škola.

Co si o projektu Tři Dvory myslí Josef Šilhánek, ředitel realitní divize DRFG Real Estate

„Ceny nemovitostí za poslední roky rychle stouply. Proto jsme při plánování nového projektu měli za cíl vybudovat cenově přijatelné bydlení, které by se však nacházelo na příjemném místě, odkud se budoucím obyvatelům naskytne skvělé dopravní spojení do Brna. Což se povedlo,“ říká. 

David Rusňák a jeho další projekty v Čechách i zahraničí

O aktivitách společnosti DRFG není třeba vést dlouhé diskuze. Investiční společnost Davida Rusňáka realizuje jeden projekt za druhým. Konkrétně se jedná například o Smetanka Park v Olomouci, Apartmány Green Mladá Boleslav, Green Resort Kunětická Hora, Rezidence Spojovací v pražských Vysočanech a Ister Tower Bratislava.

Autor: Michal Pecka

Publikováno v Byt