Zahrada jako ideální místo k relaxaci

Do některých druhů zahrad stačí letmo nahlédnout, abyste věděli, že právě tento druh odpočinku chcete mít i u vás doma! Samozřejmě, úprava zabere dost času, ale výsledek určitě stojí za vynaloženou práci!

Ve stínu stromů, slunečníku i altánu

Moderní zahrady nemají pouze záhony plné zeleniny, květin a trávník, kam nesmí lidská noha ani šlápnout. Pěkně vypadající celek potřeboval sekat, vybírat plevel, zalévat a mnoho dalšího, ale po práci vždy přichází zábava. Právě k tomuto účelu slouží altánky, kam snadno přenesete gril, postavíte stůl, židle a můžete pořádat setkání s přáteli. Velmi odpočinkově působí i houpací síť natažená mezi dvěma stromy. Už vlastníte nadzemní bazény? Nezapomeňte na slunečník postavený nedaleko, abyste mohli lépe odolávat silným slunečním paprskům.  

Bazénové osvěžení

Právě voda nejvíce láká v parném počasí. Někdo preferuje jezírko, kde si vysadí rostlinky a pořídí několik druhů vodních živočichů. Jinde upřednostní možnost se osvěžit ve vlastním bazénu, protože veřejná koupaliště mnohdy doslova praskají ve švech. Plastové bazény představují ideální řešení pro všechny, kdo hledají dobrý poměr kvality s cenou. Navíc oceníte, že lze dojednat výrobu na míru, tedy podle vašich představ. Sami rozhodnete, jestli vyberete kruhový, oválný nebo obdélníkový tvar.

Nejen plastové kruhové bazény vysoce odolávají mechanickému poškození. Tvar i barva zůstávají stejné, nezačnete nadávat hned po první sezóně, že bazén vypadá úplně jinak než v době zakoupení. U kruhového tvaru počítejte s minimálními nároky na údržbu. Kvalitu čisté vody máte ve své režii – stačí obstarat vhodnou filtrační jednotku, vodní vysavače nečistot, kartáče a jiné příslušenství. Nezapomeňte ani na plachtu, která zabrání vniknutí nečistot zvenčí. Sami rozhodnete, jestli nadešel správný čas k vykoupání, nemusíte se ohlížet na dopravu ani na otevírací dobu koupaliště.