Máte pocit, že váš interiér stále nemá šmrnc? A máte ty správné doplňky?

Každý interiér by měl mít svou atmosféru. Tu vytvoří jedině vhodně zvolené doplňky. Potřebujete poradit s jejich výběrem? Pár tipů je tu! Ještě než začněte cokoliv kupovat, důkladně si interiér vašeho pokoje prohlédněte. Při nákupu bytových doplňků více než kdy jindy platí pořekadlo dvakrát měř, jednou řeš!

Jak vybrat ty správné doplňky pro váš interiér?

Výběr je téměř nekonečný. Při výběru doplňků se řiďte barvou. Doplňky by měly ladit s celkovou koncepcí vašeho pokoje. Nemusí být stejné barvy jako vaše stěny nebo nábytek. Spíše naopak. Dobře budou působit doplňky v kontrastní barvě. Moderní jsou kombinace barev červená-černá, zelená-hnědá, nebo oranžová-hnědá.

Jaký doplněk interiéru vybrat?

Pokud je váš prostor spíše menší, zaměřte se na stěny. Vybírat můžete z mnoha obrazů a obrázků. Moderní jsou například obrazy s abstraktními vzory. Můžete si jich nakoupit více a měnit je podle nálady. Pokud chcete stálou výzdobu vaší stěny, pořiďte si samolepící folie. Zkuste si vytvořit vaši vlastní galerii s fotkami. Výběr rámečků se široký a záleží jen na vás jakou zvolíte velikost nebo barvu. Moderním doplňkem může být i digitální rámeček.

Vázy, hodiny a další

Váš interiér oživí i vázy, hodiny, květiny a mnoho dalšího. U všech produktů platí pravidlo méně je více. Pořiďte si například jednu velkou vázu, do které dáte sušené květiny. Budete mít zajímavý doplněk. Váza na každém stole je přežitkem. V interiéru by neměly chybět hodiny, vybírat můžete z designově velmi zajímavých kousků. Nezapomeňte ani na květiny, dodají pokoji život. Interiér oživí i různé sošky nebo kameny!

Při výběru osvětlení myslete jednat na design ale především na funkce. Lampička, která špatně svítí bude k ničemu.

Méně je někdy více – zlaté pravidlo dekorování

V některých bytech je doslova předekorováno. V takovém případě doporučujeme celou místnost vyklidit a začít znovu. Zaměřte se na detaily. Atmosféru pokoji dodají i maličkosti v podobě skřipců na záclony. Váši domácnost určitě oživí obrazy, vázy, lampy a lampičky, hodiny, květiny, záclony a mnoho dalšího. Opravdu stačí jen správně vybrat, ale hlavně to nepřehánět!