Na co si dát pozor při výběru fotopasti

Plánujete pořízení fotopasti a přemýšlíte nad tím, jakou vlastně vybrat? Lákají vás levnější modely, které jsou na trhu k dostání? Přečtěte si, čím vás tyto varianty mohou oproti kvalitnějším fotopastem zklamat.

Roli hraje značka

Při výběru fotopasti na ochranu majetku se rozhodně dívejte po značce. Na našem trhu přitom najdete obrovské množství fotopastí značek Denver nebo třeba Evolveo. Pokud se na trhu fotopastí trochu orientujete, jistě pro vás nejsou novinkou takové modely, které dokáží snímky odesílat na e-mail nebo na mobil. Zarážející ovšem již je fakt, že i fotopasti s odesíláním seženete již za 3 000 Kč.

Jak již jistě správně tušíte, takové fotopasti nedosahují shodné kvality, jako modely od renomovaných značek jako například ScoutGuard. Sice ušetříte, odnesete si však fotopast, která vám možná ani dlouho nevydrží.

Nízká kvalita

Popisované levnější varianty obvykle mají hned několik technických nedokonalostí. Tak například kvalita CMOS čipu dosahuje mizerné kvality. Optika levných fotopastí bývá zhotovena z obyčejného plastu, o mnohovrstvých asferických sklech si tak můžete nechat jen zdát. Plastové části takové fotopasti bývají na omak měkké a dávat byste si na ně měli pozor především pokud je plánujete vystavit slunečnímu záření. A zapomenout můžete i na technickou podporu a pozáruční servis.

Osvědčený výrobce

A jakou fotopast si tedy pořídit, když nechcete podporovat nekvalitní alternativy? Jednu z možností symbolizuje například fotopast KeepGuard KG860NV. Tento model disponuje neviditelným přísvitem, GSM odesíláním a také rychlou spouští.

Navíc je vybavena odolnými plasty a logickým ovládáním. Kvalitu snímků lze rovněž označit za velmi dobrou, noční snímky navíc dokáže prosvětlit až na vzdálenost 15 metrů.

Více informací o fotopastech a jejich nabídku najdete na www.eshop-fotopasti.cz.