Nepodceňte přípravy při kupování nemovitosti

Člověk se musí na všechno ve svém životě připravit. Někdy vynaloží méně úsilí, jindy více. I hledání ideálního bydlení nepatří ke zrovna časově nenáročným úkolům. Stane se, že budete mít štěstí na brzké vyřízení, ale většinou jde o dlouhodobý proces, kde si rozhodně dávejte pozor na všechny náležitosti s tím související. 

Najít vysněný dům

Hodláte najít konkrétní dům? Preferujete byt, pozemek vhodný pro novou stavbu, garáž nebo jiné druhy nemovitostí? Mnozí vám potvrdí, že koupě bytu nebo domu začíná zkoumáním momentálně přístupných nabídek. V současnosti lze vybírat z velmi bohaté škály nemovitostí. V prvé řadě si najděte férový realitní portál s vysokou návštěvností a s pravidelnou aktualizací. Jen tak se ponoříte do inzerátů, které jsou stále platné. Upřesněte, v jaké lokalitě se chcete rekreovat nebo bydlet, zvolte kraj, město, vesnici. Po zanesení základních údajů vám vyjedou přehledná oznámení. Za portálem Cincink stojí silný partner, jde o dobře známou Komerční banku. Fungování se zakládá na umožnění podávat inzeráty zdarma, tudíž nikdo není omezovaný a vkládání obsahu využívají lidé ze všech koutů naší republiky. Během chvilky naleznete hned několik horkých tipů na váš budoucí domov. Pochopitelně nechybí fotografie, které nejvíce napoví a posléze se na jejich základě rozhodnete, zda se zrealizuje také osobní prohlídka. 

Řešení pro klienty s nedostatkem financí

Když vám doslova uhrane pěkná chalupa blízko lesa, jistě na vás nepočká několik dalších let, než si došetříte sumu vyžadovanou současnými majiteli. V podobných případech se doporučuje půjčení peněz pomocí hypoték. Hypotéka kalkulačka vám ihned odhalí, jaká maximální výše úvěru je pro vás přípustná. Dozvíte se o výši měsíční splátky, celkové době splácení a fixaci. Po obdržení informací se snadněji rozhodnete, zda se zadlužíte či nikoliv. Hypoteční úvěry se pyšní mnohem výhodnějším úročením v porovnání s běžnými půjčkami, splácí se mnohem delší dobu, což umožňuje získat přijatelné splátky.

Převod peněz bez problémů

Bezpečnost peněz náleží mezi další obavy kupujících. Nesprávný postup při předání peněz by se vám mohl vymstít. Přijdete o úspory, zároveň nebudete mít nárok ani na „koupenou“ nemovitost. Bankovní úschova peněz od Komerční banky vyřeší kontrolování financí. Pro realizaci obstarejte kupní smlouvu, výpis z katastru nemovitostí a identifikační doklady všech zúčastněných.

A nezapomeňte na poslední výdaje, což představuje daň z koupě nemovitosti, která není nijak zanedbatelná. Tuto daň uhradí podle zákona pouze kupující. Finančnímu úřadu odvedete čtyři procenta z kupní ceny. Nezapomeňte na podklady, na potvrzení nabytí vlastnického práva, doklad o provedení vkladu do katastru nemovitostí a znalecký posudek (vyžaduje se jen občas).