Plynové kotle vám obstarají spolehlivé vytápění

Právě uvažujete, jak vyřešíte vytápění ve vašem domě nebo ve firmě? Stále se otevírají nové možnosti. Můžete si vybrat investování do ekonomičtějších plynových kotlů, kterých se na našem trhu nabízí několik různých druhů.

Jak na výběr nového kotle

Při pořizování nového kotle se budete řídit několika faktory, kde budou hlavní roli hrát funkčnost a cena. Volbu vám jistě usnadní i doba existence výrobce na trhu, protože takto již objevíte mnoho zkušeností a recenzí od dosavadních zákazníků. V současné době se preferují kondenzační plynové kotle. Zájem o ně je větší než o klasické provedení kotlů, jelikož během ohřívání užitkové vody dochází k využívání spalin, které by se jinak nepotřebovaly a jen by zamířily ven komínem. Určitě vám záleží na dobré účinnosti kotle, tak věřte, že díky kondenzaci se zvýší až o desítky procent.

Pochopitelně nejde o jediné plus, ušetříte finance díky nižší spotřebě energií.

Kotle Junkers vznikají ve firmě zaměřené na vytápění, kde už mají za sebou více než sto let své existence. Kdysi se zde začínalo s koupelnovými plynovými kamny, tedy se základem pro vznik průtokových ohřívačů. Momentálně se nabízí mnoho typů nejen ohřívačů, ale hlavně kotlů. K velkým přednostem patří důraz na zbytečné ničení životního prostředí, proto jsou modely s nízkou emisí a šetrné k přírodě. Nechybí ani snadné propojení se solárními systémy.

Návratnost vyšších investicí

Ano, pokud se podíváte na cenu, zjistíte, že kondenzační kotle vyžadují nemalou investici. Počítejte však s dobrou návratností vašich peněz. Název vychází od principu kondenzace, který se využívá během provozování. K fungování se nepotřebují vysoké teploty, ale zcela postačí nižší k tomu, aby se využily naplno. Topný systém se tedy spokojí s nižšími pracovními teplotami, což vlastně zvládne i pouhé podlahové vytápění. Pokud váš dům disponuje již zabudovanými radiátory, postarejte se o snížení výpočtové teploty tak, že zvýšíte jejich otopnou plochu. Nejvyšší účinnosti se dočkáte při teplotním spádu 50/30 °C.

Úsporné vytápění určitého prostoru

Hledáte přístroj, který by vám skvěle a zároveň úsporně vytopil konkrétní místnosti v domě? Konvenční kotle nepostrádají tyto přednosti a zvládnou dobře fungovat nejen v domácnosti, ale také v různých typech občanských a průmyslových staveb. Kromě toho, že vytopí určený prostor, současné ohřejí vodu bez zvýšených provozních nákladů. Seženete je v provedení na zemní plyn nebo propan. Elektronická řídící jednotka zajišťuje potřebnou regulaci a provoz. Mezi vybavením objevíte také nízkoemisní hořáky, které se označují jako ekologicky šetrné výrobky. Mezi výhody patří oběhové čerpadlo, zabudovaný pojistný ventil a velká úspora místa. Do menších bytových jednotek se doporučuje kombinovaná varianta s průtokovým ohřevem vody.