JEDINÝ ČESKÝ VÝROBCE ŠETŘIČŮ VODY WATERSAVERS

Nad možností snížit spotřebu vody v domácnosti přemýšlí snad každý, kdo nemá možnost čerpat vodu z vlastní studny. Rodiny s malými dětmi tím spíš. Každý z nás spotřebuje denně asi 100 litrů vody, tj. 36 500 litrů ročně. Navíc zhruba polovinu této spotřeby vody ohříváme na hygienu a mytí nádobí. Tato energie nenávratně mizí ihned poté, co se voda letmo dotkne našich rukou či talíře. Při průměrné ceně 83 Kč za kubík vody vychází roční náklady na jednoho člověka v domácnosti asi na 3 030 Kč.

Ohřev vody pak prodraží účet za elektřinu nebo plyn o dalších 2 700 – 4 500 Kč. Celkem tedy jedna osoba zaplatí za studenou a teplou vodu ročně asi 5 730 – 7 530 Kč. V případě čtyřčlenné rodiny tak hovoříme o 22 920 – 30 120 Kč za rok.

WATERSAVERS

Přesto čtyřčlenná rodina může zaplatit klidně o 10.000 Kč ročně méně. To vše při jednorázové vstupní investici několika set korun. Ta se navíc vrátí již během prvních 3 měsíců. WATERSAVERS vyvinula inovativními perlátory, které jsou založené na regulaci průtoku a zároveň intenzivním provzdušnění proudu vody v kohoutcích. Voda teče po obvodu dutého válce. Tím dochází k iluzi plného proudu a úspoře až 70% teplé i studené vody. K dostání jsou šetřiče na vodovodní baterie, do sprch i na toalety. Všechny výrobky WATERSAVERS jsou antivápené a vyrobeny v České republice z kvalitních a odoloných materiálů. Výrobce navíc udává životnost až 20 let a poskytuje 5 letou záruku.

Společnost své šetřiče již úspěšně instalovala do více než tisícovky hotelů, nemocnic, ministerstev, kancelářských objektů i desítek tisíc domácností po celé ČR. Zaměřuje se na vodovodní baterie, sprchy a toalety a jejím krédem je neplýtvat a hospodařit chytře. U vodovodních baterií se tak mění pouze klasický perlátor, kterým běžně proteče 12-15l za minutu, za speciálně navržený, který sníží průtok na polovinu.

úsporný systém

Šetřiče jsou navíc snadno nastavitelné. Díky tomu si může zákazník sám zvolit tu správnou míru úspory a komfortu, která mu vyhovuje. Můžete tak mít např. jiný proud vody v kuchyňském dřezu nebo v koupelně ve sprše a umyvadle. Průtok lze nastavit dokonce až na 4l za minutu, což běžně stačí třeba v koupelně na mytí rukou. Firma ročně vyrobí až 100 tisíc šetřičů. Všechny jsou vyrobeny v ČR a pouze z kvalitních a odolných materiálů. Splňují veškeré požadované testy a certifikáty jako např. ověření zdravotní nezávadnosti výrobku nebo potvrzení o uváděném průtoku. Pořizovací cena je sice oproti asijské produkci vyšší, ale je vykompenzována mnoha benefity, vysokou úsporou spotřeby, komfortem užívání a především dlouhou životností výrobku, na který WATERSAVERS poskytují 5 let záruky.

Není třeba vysvětlovat ekonomické i ekologické důvody, proč je důležité hospodařit s nejvzácnější tekutinou na naší planetě. Právě tyto důvody vedly ke vzniku brněnské společnosti WATERSAVERS. Svůj úsporný systém společnost WATERSAVERS představila také na světové výstavě Expo 2015 v italském Miláně, kde reprezentovala Jihomoravský kraj.