Pojištění domácnosti je základ. Znáte, ale i o doplňkové pojištění nahodilého poškození?

Víte o tom, že některá pojištění kryjí také ztráty zkažením mražených potravin? Asi není o co stát, když vlivem vypnutí elektrického proudu přestane fungovat váš velký skříňový mrazák, který máte plný potravin – maso ze zabíjačky, namrazenou zeleninu, kterou jste vlastnoručně vypěstovali i zásobu vámi oblíbených zmrzlin, bez nichž si neumíte představit nedělní odpoledne. 

Majetkové pojištění kryje škody na vaší nemovitosti

Kdo myslí na bezpečí své domácnosti, tak se nejprve bude starat hlavně o to, aby ji řádně zabezpečil z hlediska bezpečnosti. To znamená, aby se nikdo nezvaný do ní nedostal. 

Jako další postup bude rozhodně dobré si správně vybrat pojištění domácnosti, které oceníte ve chvíli, kdy k nějaké pojistné události dojde. Nemusí se vždy jen jednat o vykradení bytu. Někdy stačí prasknutí vody ve vodovodních trubkách, aby byla způsobená nemilá škoda. Pokud byste pojištění sjednané neměli, tak veškeré výdaje na opravu vzniklých škod budete muset uhradit z vlastní kapsy. 

pojištění domácnosti

Co je pojištění nahodilého poškození

Pořizujete si často nové elektronické vybavení do domácnosti? Máte nový mobilní telefon, počítač, kameru nebo televizor? Pak přímo pro vás se hodí pojištění nahodilého poškození, které pomáhá předejít neočekávaným výdajům, jež jsou spojené s poškozením nebo odcizení nového výrobku. Ten můžete pojistit na dobu 12 nebo 24 měsíců. Pojištění se vztahuje například i na prasklý displej telefonu, což není ojedinělou záležitostí. Asi to znáte sami z vlastní zkušenosti, jak často se stane, že vám drahý smartphone upadne na zem. A ne vždy se může vše odehrát bez následků.

pojištění nahodilého poškození

Pojistit domácnost online je v současné době velice jednoduché. Stačí na internetových stránkách v klidu vašeho domova vyplnit na počítači požadované údaje a jejich prostřednictvím také uhradit první pojistné.