Jak vytvořit zahradu na balkoně?

Toužíte po zahradě, ale bydlíte v bytě a máte k dispozici maximálně balkon? Nezoufejte, zahradu si můžete vytvořit i zde. Jak na to?

Na začátku je projekt

Ještě než se pustíte do díla, je potřeba naplánovat a rozvrhnout si místo. Nemusíte si nic kreslit, stačí když se na chvíli zamyslíte. V podstatě máte několik možností. Rostliny už nemusíte pěstovat na zemi v klasických květináčích. Co třeba pověsit je na zeď? V současnosti existuje mnoho druhů závěsných květináčů a kapsářů. K jejich zavěšení stačí jen pár šikovných rukou. Stejně tak můžete rostliny zavěsit v kapsářích na zábradlí.

Vyplatí se investice

Při nákupu květináčů nebo kapsářů se vyplatí větší investice. Pořiďte si samozavlažovací květináče nebo kapsáře. Mají jednu velkou výhodu. Pokud není příliš velké sucho, nemusíte se starat o zalévání. Nemusíte mít ani obavy z toho, že vám rostliny budou hnít. Konstrukce samozavlažovacích květináčů a kapsářů již velmi pokročila.

Jaké rostliny se hodí na balkónovou zahradu?

Záleží vlastně pouze na vás. Můžete mít zahrádku jak zeleninovou, květinovou tak bylinkovou nebo můžete rostliny jednoduše kombinovat. Na balkon se hodí například minikeříková rajčata a papriky, kapusta a dokonce i brambory. Hodí se sem i jahody nebo citrusy. Bylinky můžete nakoupit téměř bez omezení. Místo klasických muškátů zkuste například vypěstovat růže.

Možností máte téměř nekonečně mnoho, pokud přece jen váháte, poraďte se s výběrem těch správných květin u odborníků. Záleží totiž také na tom, na jakou světovou stranu je váš balkón orientovaný – některé rostliny potřebují dostatek světla.

Tak na co ještě čekáte? Pusťte se do díla!