Proč si vybrat zrovna smaltované nádobí?

Abyste mohli používat kuchyni podle svých představ, budete mimo jiné potřebovat i vhodné nádobí. To může mít mnoho podob. Každý byl měl vybírat nádobí nejen podle vzhledu, ale ještě důležitější je zohlednění kvality, potažmo způsobů použití.

Ne každé nádobí je totiž možné dát na jakoukoliv varnou plochu. Smaltované nádobí je jednou z mála výjimek.

Vysoká jakost

V současné době jede hlavně nerez, který může, ale také nemusí být odolný. Hodně zde záleží na kvalitě provedení. Dokonce i některé dražší verze nakonec nemusí za ty peníze vůbec stát.

I proto se stále více lidí spoléhá na klasiku ve formě smaltovaného nádobí. Takřka každý kousek je totiž velmi houževnatý a svým majitelům tak může sloužit dlouhá léta.

A je jedno, jestli se jedná o pomocníky, jako jsou třeba smaltované pekáče, hrnce nebo džezva na kávu, které běžně přicházejí do styku se sporákem, nebo o nádobí typu smaltované mísy nebo hmoždíř na koření, jež se používají hlavně pro přípravu studených pokrmů.

Pokud budete nakupovat u dobrého prodejce, třeba firmy Belis, která nabízí smaltované nádobí Sfinx, můžete se spolehnout na vysokou houževnatost a tím i životnost všech produktů.

Zajímavý design

Zatímco většina výrobců nádobí spoléhá na moderní design, producenti smaltovaných kousků jdou trochu jiným směrem. Veškeré kuchyňské doplňky, kde hraje hlavní roli smalt, disponují příjemným retro stylem. Specifický vizuál nemusí být nutně pro každého, nicméně většina lidí ráda ve své kredenci uvítá výrobky s tak osobitým vzhledem.

Navíc je tento druh retro nádobí často mnohem levnější než klasika, což je další důvod, proč jít zrovna do něj. A není jediný.

Je možné ho používat na všem

Na rozdíl od mnoha jiných typů hrnců je možné ty smaltované použít nejen na plynovém, respektive elektrickém sporáku, ale rovněž také na indukci. Tu má vzhledem k vidině úsporného vaření stále více domácností.