Pečujete o dřevo?

Položte si nyní ruku na srdce a upřímně se zamyslete – pečujete správně a pravidelně o dřevo u vás doma, v bytě či na zahradě? Víte, jak málo stačí, abyste prodloužili dřevěným podlahám, nábytku či ostatním dřevěným plochám životnost a dlouhotrvající perfektní vzhled? Žijeme v době, kdy se nabízí celá řada produktů a prostředků, které nám k tomu pomohou, jsou cenově dostupné a zároveň udělají s dřevem hotové zázraky.

Dlouhotrvající vzhled a životnost díky péči o dřevo

Nalakujete-li vaše dřevěné podlahy, odvděčí se vám nejen svěžím vzhledem a zvýšením pevnosti struktury dřeva, ale vykáží také zvýšenou odolnost vůči působení vlhkosti. Lak na dřevo lze použít jak na tvrdé, tak měkké dřevo, vždy je však vhodné poradit se ohledně konkrétního přípravku a jeho použití.

Další variantou ochrany dřevěného nábytku nebo podlahy je vosk na dřevo. Tato kategorie rovněž nabízí několik druhů přípravků, aby bylo dobře postaráno o dřevo v závislosti na jeho stáří a charakteru. Vosky nádherně provoní upravené povrchy a dodají jim nenásilný lesk a vzhled novoty. Stejně tak lze využít olej na dřevo. Oleje se snadno roztírají, vsakují se do dřeva a zajišťují neobyčejný lesk a zvýraznění přírodního rýhování dřeva.

Snadná a účinná ochrana šperků

Chránit lze nejen dřevěný nábytek, podlahy, podbití nebo vaši oblíbenou dřevěnou sošku. Málokdo ví, že péče by měla být věnována také dřevěným šperkům a ozdobám, kterými se zkrášlujeme. Se dřevěnými ozdobami bychom měli vždy zacházet opatrněji než s kovovými. Ozdoby a dřevěné šperky jsou náchylnější na poničení a zaslouží si tak jemnou péči. Jejich údržba nevyžaduje žádná složitá opatření, jednou za čas je stačí ošetřit lakem, voskem nebo olejem na dřevo. Vaše prstýnky, náramky nebo přívěsky, které jsou nejčastěji zhotovovány z tvrdého dřeva, vám budou sloužit déle a přitom vypadat stále jako nové.

Dřevo se vám odvděčí

Udělejte si chvilku a věnujte čas dřevěným doplňkům v domácnosti i těm, které zdobí vás samé. Uvidíte, že péče se vám mnohonásobně vrátí. Opatrování dřeva nestojí žádné závratné sumy, čas ani úsilí. Stačí jen znát vhodné prostředky a návod na zacházení s nimi.