Prototyp bydlení pro mladé rodiny

Určitě se shodneme, že studentský nezávazný život plný radovánek je zcela odlišný od života mladé rodiny, která má za úkol vychovat novou generaci. Rodiče malých dětí potřebují mnohem klidnější a komfortnější prostředí, než na které byli zvyklí za svobodna. Příchod potomka na svět proto obvykle doprovází stěhování, pálení mostů a začátek nové éry života, jejímiž synonymy jsou odpovědnost a závazky.

Plac Baby friendly 

Jak vybrat místo k bydlení, které bude mladé rodině vyhovovat? Jedním souslovím, prostředí musí být „baby friendly.“ V praxi to znamená, že se bude jednat o prostornější byt, v němž bude mít dítě vlastní pokoj, byt bude mít balkon, lodžii nebo terasu, bude umístěn v klidnější části města s dostatkem zeleně a bude se nacházet v dosahu dětských hřišť, škol a školek. Možná si říkáte, že oproti garsonkám, kde pár doposud žil na psí knížku, jde o obrat o 360 stupňů. Ano, nespletli jste se.

Rezidence „Byty u parku“

Prototypem bydlení pro mladé rodiny s děti je projekt Byty u parku. Jedná se o výstavbu 272 bytů v jedenácti domech, které jsou nejvýše šestipodlažní. Projekt nabízí výběr od jednopokojových bytů o velikosti 30 m2 až po pětipokojový byt s plochou přes 140 m2. Téměř všechny byty disponují buď předzahrádkou, balkonem, lodžií nebo terasou. 

projekt Byty u parku

Ambice v srdci Prahy

Z hlediska architektonického došlo k maximální synergii moderní architektury, funkčního bydlení a klidné lokality nedaleko parku. Lokalita žižkovského Vackova se stává moderní městskou čtvrtí, která láká na stoprocentní občanskou vybavenost a zároveň přináší takové bonusy, jako že to z domu budete mít na tramvaj nebo autobus jen pár minut chůze. Park Židovské pece, který na rezidenci plynule navazuje, je ideálním místem pro procházku s dětmi, kondiční běh nebo piknik s přáteli. 

Nové byty Praha 3 jsou prostě obklopeny zelení a přitom mají kousek do centra. Rezidenční projekt přináší vše, po čem mladé rodiny touží. Na Žižkově se prostě neztratíte. Je tu krásně a plány do budoucna jsou veliké. Buďte u nich i vy!

byty Praha 3