Realistické dekory dřeva a dlažby, to jsou vinylové podlahy Moduleo® SELECT

zdroj: plancher.cz
zdroj: plancher.cz

Uvažujete o nákupu nové podlahy? V tom případě pro vás máme žhavou novinku. Vinylové podlahy Moduleo® SELECT nejen skvěle vypadají, ale také významně tlumí hluk a dosahují nekompromisní odolnosti.

Údržba vinylové podlahy je splněným snem každé hospodyně, protože tato krytina nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Dalo by se říci, že podlaha samotná se díky své povrchové úpravě přímo brání usazování nečistot. Vinyl, pokud to ještě nevíte, zkrátka patří k podlahovým materiálům 21. století. K jeho dalším přednostem patří:

  • Mechanická odolnost
  • Izolační vlastnosti
  • Pružnost při došlapu
  • Odolnost vůči vodě a vlhkosti
  • Anti-alergenní, hygienický povrch
  • Široký výběr barev, vzhledů a vzorů
  • Možnost instalovat na podlahové topení
  • Nenáročná údržba
  • Snadná instalace

Moduleo® SELECT – 15-letá záruka kvality

Typů vinylových podlah je celá řada, ale ne všechny jsou srovnatelné. U levnějších variant hrozí, že při velkých změnách teploty vzniknou mezi dílci nežádoucí spáry. Jak tomu čelit? Při výběru žádejte pouze dílce, které byly vyrobeny ze skutečně kvalitního vinylu.

Mnoho různých dekorů, zdroj: Moduleo® SELECT
Mnoho různých dekorů, zdroj: Moduleo® SELECT

Jen díky tomu si podlaha udrží svůj původní tvar i po letech – tzn. vyšší investice se rozhodně vyplatí. A přesně takové jsou vinylové podlahy Moduleo® SELECT, jejichž kvalitu a trvanlivost v bytových prostorech garantuje až 15letá záruka! (Při instalaci v komerčním interiéru je záruka 7 let.). Záruka je vždy na vyžádání od prodejce.

Dřevo vs Moduleo SELECT?  Rozdíl nepoznáte!

Dřevěné podlahy jsou jistě krásné a dávají interiérům nezaměnitelný rustikální charakter. Problém však bývá zejména v jejich vysoké ceně a ne zcela jednoduché instalaci. Avšak v nabídce Moduleo najdeme i desky a dlaždice s reliéfní strukturou, která dřevo napodobí tak dokonale, že jej na první pohled rozliší snad jen expert.

Prvotřídní imitace dřevěných dekorů, zdroj: plancher.cz
Prvotřídní imitace dřevěných dekorů, zdroj: plancher.cz

Pohlaďte dílce rukou a pocítíte všechny rýhy i suky, díky kterým dřevo dosahuje své vzhledové originality. To vše získáte i s podlahou z vinylu, ale navíc si ušetříte mnoho námahy a starostí s pokládkou i údržbou.

Složení vinylových podlah Moduleo® SELECT

Jednotlivé dílce či lamely o tloušťce 4,5 mm se skládají ze 4 funkčních vrstev. Vrchní část tvoří extra polyuretanová (PUR) povrchová úprava PROTECTONITE®, která zajišťuje odolnost vůči špíně a mechanickému poškození. Pod ní se nachází tzv. NÁŠLAPNÁ VRSTVA. Má hned 2 úkoly – chránit folii se vzorem a vytvářet plastický, embosovaný povrch, díky němuž podlaha působí věrně – např. jako skutečně dřevo.

Složení podlahy Moduleo® SELECT, zdroj: plancher.cz
Složení podlahy Moduleo® SELECT, zdroj: plancher.cz

FÓLIE SE VZOREM je hlavním designovým prvkem podlahy a jejího vzhledu se dosahuje velmi sofistikovanou tiskovou technikou. Spodní vrstvu tvoří tzv. PODKLAD, jemuž nejvíce vděčíme za protihlukový efekt podlahy a také za nadstandardní přilnavost k podloží.

Pokládka Moduleo® SELECT je hračka

Zapomeňte na komplikované a na čas náročné způsoby instalace běžných typů podlah. Moduleo® SELECT se na místo určení usazuje pomocí geniálního systému Click. Dílce do sebe snadno zapadají a celá práce tak připomíná spíše dětské hraní se stavebnicí.

Hodí se výborně i do koupelny či kuchyně, zdroj: plancher.cz
Hodí se výborně i do koupelny či kuchyně, zdroj: plancher.cz

Práce půjde rychle od ruky, není třeba kupovat žádné speciální lepidlo, takže se při práci neumaže ani podlahář, ani podlaha. Pokud byste o vinylovou podlahu Moduleo® SELECT měli zájem či byste měli zájem pouze o její odbornou pokládku, můžete tyto starosti vyřešit s pražskou společností Plancher, jejíž stránky naleznete ZDE.