Videonávod: Pokládku plovoucí podlahy zvládne téměř každý

shutterstock.com
shutterstock.com

Vybavení interiéru dnes podléhá módním vlivům a podlahové krytiny nejsou výjimkou. Ještě v 90. letech se v domech a bytech objevovaly krytiny z PVC neboli koberce. Ale v dnešní době na prvním místě žebříčku oblíbenosti se již řadu let drží plovoucí podlahy, které mají spoustu výhod. Lidé oceňují její rychlou pokládku a snadnou výměnu poškozené lamely. Šikovný kutil si navíc plovoucí podlahu položí sám, bez řemeslníků.

Celoplošné lepení podlahy hlavně na problematická místa

První variantou a ještě stále používanou je celoplošné lepení podlahy. Hlavní výhodou je, že je tato podlaha stabilnější při změnách teploty a vlhkosti a tlumí hlučnost kroků (nebo li kročejový efekt). Používá se hlavně v domácnostech, které mají rozvedené podlahové topení nebo existují problematická místa, kde by zámkový systém nemusel dostatečně držet (drobné nerovnosti nebo příliš členitá místnost).

Zajímavost: Pokud pořídíte kvalitní dřevěnou podlahu, můžete provést až 2x renovaci podlahy

Na rozdíl od zámkové plovoucí podlahy není pokládka tak jednoduchá. Nejlepší volbou je objednat si specializovanou firmu, která vám podlahu kvalitně nalepí. Počítejte s tím, že zaplatíte 200-300 Kč / m2 podlahy.

Chcete-li si udělat pokládku podlahy sami a ušetřit, pak je vhodnější zvolit zámkovou plovoucí podlahu, která je dnes nejrozšířenější.

Položit zámkovou laminátovou podlahu zvládnete i svépomocí

Technologie se neustále zlepšují. I výroba plovoucích podlah si prošla dlouhým vývojem. Dříve byl používán systém montáže pero/drážka, ale je prakticky vytlačil systém zámkového spoje, které nevyžaduje žádné lepení.

Přečtěte si náš článek o tom, dle jakých kritérií vybírat podlahu

Zámkové spoje jsou dnes u plovoucích podlah standardem a tento typ podlahové krytiny se používá mnohem častěji než klasická lepená podlaha. Sice vás vyjde zámková plovoucí podlaha dráž, ale máte zaručenou její praktičnost. Při poškození povrchu lamelu nemusíte měnit celou podlahu, ale stačí vyměnit pouze daný díl. Navíc nabídka dekorů laminátových podlah se zámkovým systém je široká a zdaleka to nejsou jen klasické dřevěné plovoucí podlahy.

Na pokládku plovoucí podlahy nemusíte mít odbornou firmu, protože ji zvládne každý průměrně zručný člověk podle videonávodu. Pokud by vás zajímala cena za položení, tak se pohybuje v rozmezí od 100-150 Kč / m2.

Jeden komentář
  1. A jakou pilou je nejlepsi ty desky rezat? Obzvlast ty dorezy na okraji mistnosti?

Komentáře jsou uzavřeny.