Ručně vyrobené keramické hodiny jako funkční dekorace na zeď

Máte rádi kvalitní výrobky a nemůžete se už dívat na to, jak sem z Číny proudí hromady nekvalitního zboží s nulovou hodnotou a minimální životností? Chtěli byste pořídit sobě nebo někomu blízkému pěknou dekoraci do bytu, ale nevíte, na jaký obchod se obrátit? Pokud ctíte českou ruční výrobu, je jasné, že vás zboží z Asie nenadchne. Máme pro vás jeden tip, který možná bude trefou do černého – Tupeská keramika!

keramické hodiny

Za Tupeskou keramikou na Moravu

Svůj název dostala tato typická slovácká malovaná keramika po moravské obci Tupesy, kde se také nachází jediné muzeum Tupeské keramiky. Naštěstí tato jedinečná keramika nezůstala zakonzervovaná v muzeu, ale stále se vyrábí, a to tradičně ručně, takže má každý milovník poctivé práce stále možnost zakoupit si originální předměty. Ty mohou mít jednak dekorativní účel, ale samozřejmě jsou také praktické a funkční.

Kromě tradičních hrnků a talířků můžete sobě nebo někomu blízkému pořídit překrásně bohatě malované keramické hodiny. Samozřejmě fungují, jsou vybaveny kvalitním strojkem. Na hodinách jsou vyobrazeny tradiční slovácké motivy, které jsou spjaté s přírodou. Často jsou to červené růže, ale určitě znáte i motivy s růžemi modrými. Jedná se o překrásné originální kousky, které obohatí každý interiér. Radost jako dárek udělají především ženám, skvěle se hodí na chaty a chalupy. Ale pokud je i váš městský byt zařízen v retro nebo v rustikálním stylu, budou se tam takové hodiny skvěle vyjímat.

Nevíte, co vybrat jako dárek?

Jste si jisti, že ten, koho chcete obdarovat, by výrobek z Tupeské keramiky ocenil, ale nejste si úplně jisti, co přesně by mu udělalo největší radost? Máme pro vás dobrou zprávu. Můžete věnovat dárkový poukaz v hodnotě od 250 Kč do 1 500 Kč a dotyčná osoba si tak sama vybere, co bude jejímu srdci nejbližší.