Starožitné drobnosti dokáží s vaší domácností velké věci

Starožitnost, to nemusí být nutně pouze mohutný a těžký kus nábytku. Jako starožitnost figuruje také porcelán, obrazy, mosazné a jiné dekorační předměty… Pokud tedy chcete vnést do svého obydlí trochu historie a nedisponujete přílišným prostorem, s těmito drobnostmi toho můžete docílit.

Starožitný obraz oživí interiér

Ať už jde o obraz vyšívaný nebo vytvořený technikou olejomalby (či jinou), spolehlivě upoutá zraky vašich hostů. Na výběr je široké spektrum motivů od portrétů po krajiny. To by bylo, abyste do svého interiéru nenašli ten, který do něj zapadne jako ulitý.

Vystavte na obdiv starožitný porcelán

Porcelánová hmota byla poprvé vyvinuta v Číně. Kolébkou tvrdého evropského porcelánu se stává Míšeň. V Českých zemích vznikají první porcelánky mezi lety 1792-1815.

Nemusí jít přitom jen o servírovací soupravy, ale i různé porcelánové figurky a sošky.

Máte doma prosklenou vitrínu? Vystavte v ní starožitný porcelán na obdiv nejen zrakům příchozích návštěvníků, ale i svým. Nejen, že jej budete moci obdivovat, ale zároveň na něj nebude dopadat v takovém množství prach.

Díky svícnu získá stůl zcela nový rozměr

Drobnější starožitný svícen bude skvělou dekorací na váš stůl, který tím získá zcela nový rozměr.

starožitný svícen

Tik tak, tik tak

Pokud neplánujete kupovat zrovna podlahové hodiny, jedná se více méně o drobnou starožitnost. Vybírat můžete nástěnné hodiny nebo stolní. Ničím výjimečným nejsou ani starožitné stolní hodiny se svícny nebo s vázičkami.

Kde koupit starožitnosti?

Líbí se vám představa, že do své domácnosti začleníte kus historie, ale nevíte, kde je koupit? Vyhledejte ve svém okolí specializované prodejny s tímto sortimentem. Pokud se vám nebude zamlouvat žádný z dostupných kusů, nevěšte hlavu, některé prodejny nabízejí také možnost dovozu zboží ze zahraničí.

Zdroj fotografií: pixabay.com