Jak vyřešit atypický prostor? Třeba vestavěnou skříní na míru

Zařídit byt účelně, aby se vám v něm dobře bydlelo, vyžaduje hodně přemýšlení. Je třeba rozvrhnout nábytek a vybrat vhodné doplňky. Nejvíce se asi zapotíte s místností s atypickými rozměry. Jestliže zde budete chtít mít vhodný nábytek, budete možná muset sáhnout po vestavěné skříni na míru. Jaká je nabídku na trhu?

Skříň na míru od profesionálů

Máte v chodbě sešikmenou stěnu, takže se do ní nevejde klasická skříň, která je v nabídce obchodů s nábytkem? V takovém případě se nabízí pořízení vestavěné skříně, jejíž výrobu přenecháte profesionálům. Ti ji navrhnou na míru přesně dle vašich požadavků. Získáte tak originální kousek nábytku, jehož vzhled budete moci přizpůsobit ostatnímu vybavení. Ideálním materiálem na výrobu takové skříně je přírodní dřevo. Je to léty osvědčený materiál, se kterým byla spokojena celá řada pokolení před námi. Jestliže chcete opravdu designový kousek, co takhle polepit čelní stranu dveří od skříně zajímavou látkou?

Také lamino je dobrým materiálem na výrobu skříně

Také předsíň bývá často prostorem, do kterého koupit nábytek může být problematické. I zde by tedy pomohlo nechat vyrobit vestavěné skříně do předsíně. Kromě výše uvedeného přírodního masivu se jako další materiál na výrobu nabízí dřevotřískové desky s povrchem z lamina. Jsou odolné a jejich údržba je snadná. V předsíni nebo na chodbě takovou vlastnost určitě oceníte. Zde je totiž obvykle zvýšený pohyb, a to i v botách z venku, takže o nečistotu není nouze. K udržování skříně v čistotě stačí mokrý hadřík, případně mýdlový roztok.

Výroba skříní na míru

Výhodou práce na zakázku je také to, že se s odborníky poradíte, jak by měla vestavěná skříň vypadat, jaké by měla mít rozměry a rozvržení polic a šuplíků, jaký materiál by měl být použit. Truhlář vše zaměří, navrhne, vyrobí a také namontuje.