Starožitné hodiny v moderní domácnosti

Čím dál více moderních domácností zakomponovává do svého interiéru starožitný nábytek. V takových prostorách dochází k setkání naprosto rozdílných stylů, které si nepřekážejí, ale vzájemně se doplňují. Interiér tak získává nádech historie. A ať chceme nebo ne, historie většinu lidí přitahuje a fascinuje.

Oživte svou domácnost

Moderně zařízený byt vyniká svou jednoduchostí. Jenže i v takhle zařízeném bydlení se dá najít místo pro historický solitér. Stačí jej pouze vhodně zakomponovat do stávajícího vybavení.

Mějte na paměti, že historie lidi přitahovala od nepaměti (a stále je přitahuje). Starožitný nábytek tak připoutá zraky vašich hostů a stane se tématem k rozhovoru.

starožitné stolní hodiny

Elegantnost a praktičnost v jednom

Starožitné hodiny představují nejen elegantní doplněk domácnosti, ale v případě fungujícího strojku také praktického pomocníka pro měření času.

Nemusíte do svého moderního domova pořizovat nutně prostorově náročné hodiny. Stejný účel splní také starožitné stolní hodiny či nástěnné.

starožitnictví

Jak sladit starožitné hodiny s moderním vybavením?

Vsaďte na kontrasty – protiklady se přitahují. Máte stávající nábytek ve světlých barevných tónech?Nechejte jej doplnit dřevěným odstínem hodin. 

Chtěli byste na svůj pracovní stůl umístit hodiny, ale nevíte pro jaké se rozhodnout? V případě hranatého stolu doporučujeme volit hodiny s oblými tvary.

Kde mohu zakoupit starožitné hodiny?

Nejen starožitné hodiny, ale celkově starožitný nábytek, můžete zakoupit v prodejnách specializovaných na tento sortiment zboží, tzv. starožitnictví. Rozhlédnout se můžete prvně ve svém nejbližším okolí, mnohá starožitnictví mají také své vlastní internetové stránky.