Útulný dětský pokoj

Možná si říkáte, že děti brzy vyrostou a nemá cenu jim nakupovat vybavení, které se brzy vymění. Někdo chce, aby v pokoji vše vydrželo stejně tak dlouhou dobu jako například nábytek do kuchyně. Děti patří mezi radosti lidského života, proč jim nedopřát to, po čem touží, i když zrovna neoplýváte nadbytkem peněz?

Jedinečná místnost hrající barvami

Děti milují pestrost. Nábytek do obýváku nejspíše vybíráte mnohem decentněji. Zaměřujete se hlavně na hnědé, šedé, krémové, bílé a černé barvy. Dětské království by však mělo umět navodit příjemné pocity už od pohledu. Jestliže nehodláte investovat do kousků nábytku opatřených pohádkovými motivy a zvířátky, vsaďte na různé pastelové přihrádky, šuplíky, poličky. I starším klukům a holčičkám se zalíbí kombinace dřeva s limetkovými, fialovými, zelenými, modrými či růžovými doplňky. V pokoji by se měla nacházet dostatečně velká pracovní, hrací a relaxační část. Vzhledem k vývoji a formování postavy je dobré pomýšlet na možnosti přestavování podle potřeby.

Nábytek do dětského pokoje

Kvalita se nemusí rovnat vysoké ceně

Mnozí se často domnívají, že levný nábytek se rovná nekvalitnímu provedení. Nemusí jít vždy o pravdu, protože dnes nakoupíte levně též modely, které vás potěší nejen svým moderním vzhledem. Dbejte na nezávadnost používaných materiálů. Rovněž se zajímejte, jak snadno se udržují. Nábytek do dětského pokoje by měl být maximálně bezpečný, nejlépe bez ostrých rohů a hran. Psací stůl umístěte blízko okna. Nesmí chybět funkční zásuvky, kam snadno vsunete klávesnici a počítač. Využijete otevřené knihovny, šuplíky, police, komody a nejrůznější regály. K nejdůležitějšímu vybavení patří postel. Při nedostatku místa zkuste druhy s úložným prostorem nebo přihrádkami. Určitě se hodí i výsuvná přistýlka, kterou oceníte, když u vás bude chtít přespat nějaký kamarád.