Vybavení koupelny ve 3 krocích

Pustili jste se do rekonstrukce koupelny a teď do ní vybíráte nové vybavení. Je těžké se rozhodnout, co všechno pořídit, aby nám koupelna poskytla požadovaný komfort, přitom nebyla přeplněná a působila tak stísněně.

S nedostatkem prostoru bojuje většina koupelen ve starších panelových domech. Hlavně tam musíme každý centimetr plochy pečlivě promyslet, aby výsledek splnil naše nároky na estetiku i funkčnost.

Vana nebo sprchový kout?

Toto dilema řeší každý, kdo se potýká s nedostatkem prostoru v koupelně. Především je třeba si hned při plánování představit, v ideálním případě i nakreslit, kde bude v nové koupelně stát sanitární keramika, zvolit její velikost a tvar. Kolik lidí bude koupelnu používat a jak velké tedy potřebujete umývadlo? Bude součástí koupelny WC nebo ne?

Jestliže vám zbude dost místa aspoň pro menší vanu, je možné vyřešit sprchování zástěnou a mít tak obojí.

Zaostřeno na koupelnový nábytek

Není to jen sanitární keramika, na co se zaměříme, když pořizujeme vybavení do koupelny. Musíme počítat nejméně se skříňkou na toaletní potřeby. Rozhodně i v koupelně ale oceníme mnohem víc úložného prostoru, takže pokud máme málo místa, volíme koupelnový nábytek koncipovaný do výšky a závěsné police. I v těch nejmenších koupelnách je místo aspoň pro umývadlovou skříňku, kam můžeme odložit prostředky na praní, a na několik poliček na hygienické potřeby a kosmetiku. Řešením je i zrcadlová skříňka zavěšená nad umývadlo.

Na detailech záleží

K základní výbavě přirozeně patří také koupelnové doplňky, které dotvoří výsledný vzhled a zároveň zvýší náš komfort. Jsou to různé závěsné programy, poličky, doplňkové odkládací plochy, háčky a držáky, bez nichž se v koupelně neobejdeme. Tvary a barvu vybíráme podle stylu, v němž je koupelna zařízena, ať už jsme zvolili některý ze současných trendů nebo jsme spíš zastánci retro vybavení.