Schovávat trampolínu na zimu?

shutterstock.com

shutterstock.com

Trampolína je skvělý způsob, jak dostat své děti na čerstvý vzduch. Dítě získá lepší koordinaci pohybů, protáhne své tělo a také zvýší svou koncentraci. Které dítě by dokázalo trampolíně odolat? A navíc se na ní zabavíte i vy. Skákáním se zbavíte stresu a zpozornět by měly hlavně dámy, protože skákáním na trampolíně se dá vytvarovat i postava. Jak se ale o trampolínu postarat teď v zimě? Názory se různí.

Složit do tepla, nebo ponechat venku?

Již při nákupu byste měli přemýšlet nad tím, jak trampolínu zazimujete. Někteří majitelé trampolíny se přiklání k názoru, že by se měla rozmontovat a uchovat na suché a teplé místo. Ostatně to doporučuje i samotný výrobce. Zvýšíte tím její životnost.

Přečtěte si 3 tipy jak vybrat trampolínu

Musíte však počítat s tím, že na jaro, jakmile se zvýší venkovní teplota, budete muset trampolínu opět skládat. A věřte, že děti vám nedají pokoj, dokud si čas na složení dětské trampolíny nenajdete.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=9Smgq4jfIlQ?rel=0]

Nechce-li se vám trampolína pořád dokola skládat a rozkládat, pak ji můžete ponechat venku. Spousta lidí volí tuto variantu díky jednoduchosti a rychlosti. Pokud máte trampolínu s ochrannou sítí, stačí když ji odstraníte a skákací plochu přikryjete speciální krycí plachtou, která bývá součástí balení nebo lze dokoupit jako příslušenství.

Díky ochranné plachtě se nedostane do pružin sníh, a tak nedojde ke korozi. Pamatujte ale na to, když teplota klesne pod 5 °C, neměli byste trampolínu vůbec používat.

Trampolína s ochrannou sítí, zdroj: lirashop.cz

Trampolína s ochrannou sítí, zdroj: lirashop.cz

Pozor na ztrátu záruky

Máte-li však trampolínu ještě v záruční lhůtě, pak byste měli dbát na doporučení výrobce, respektive prodejce. V podmínkách je často uvedeno, že poškození při nedodržení doporučení výrobce nemůžete uplatnit záruku na vady. V podmínkách bývá často uvedeno, že by měla být trampolína přes zimu uschována na suchém místě, kde je teplota vyšší než 5 °C.

Spousta lidí má však zkušenosti s tím, že trampolína přes chladnou zimu venku vydrží. Nicméně alespoň po dobu záruční lhůty byste měli trampolínu schovávat před zimou. Můžete tak uplatnit záruku na vady, které nevzniknou vaší vinou.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.