Schovávat trampolínu na zimu?

shutterstock.com
shutterstock.com

Trampolína je skvělý způsob, jak dostat své děti na čerstvý vzduch. Dítě získá lepší koordinaci pohybů, protáhne své tělo a také zvýší svou koncentraci. Které dítě by dokázalo trampolíně odolat? A navíc se na ní zabavíte i vy. Skákáním se zbavíte stresu a zpozornět by měly hlavně dámy, protože skákáním na trampolíně se dá vytvarovat i postava. Jak se ale o trampolínu postarat teď v zimě? Názory se různí.

Složit do tepla, nebo ponechat venku?

Již při nákupu byste měli přemýšlet nad tím, jak trampolínu zazimujete. Někteří majitelé trampolíny se přiklání k názoru, že by se měla rozmontovat a uchovat na suché a teplé místo. Ostatně to doporučuje i samotný výrobce. Zvýšíte tím její životnost.

Přečtěte si 3 tipy jak vybrat trampolínu

Musíte však počítat s tím, že na jaro, jakmile se zvýší venkovní teplota, budete muset trampolínu opět skládat. A věřte, že děti vám nedají pokoj, dokud si čas na složení dětské trampolíny nenajdete.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=9Smgq4jfIlQ?rel=0]

Nechce-li se vám trampolína pořád dokola skládat a rozkládat, pak ji můžete ponechat venku. Spousta lidí volí tuto variantu díky jednoduchosti a rychlosti. Pokud máte trampolínu s ochrannou sítí, stačí když ji odstraníte a skákací plochu přikryjete speciální krycí plachtou, která bývá součástí balení nebo lze dokoupit jako příslušenství.

Díky ochranné plachtě se nedostane do pružin sníh, a tak nedojde ke korozi. Pamatujte ale na to, když teplota klesne pod 5 °C, neměli byste trampolínu vůbec používat.

Trampolína s ochrannou sítí, zdroj: lirashop.cz
Trampolína s ochrannou sítí, zdroj: lirashop.cz

Pozor na ztrátu záruky

Máte-li však trampolínu ještě v záruční lhůtě, pak byste měli dbát na doporučení výrobce, respektive prodejce. V podmínkách je často uvedeno, že poškození při nedodržení doporučení výrobce nemůžete uplatnit záruku na vady. V podmínkách bývá často uvedeno, že by měla být trampolína přes zimu uschována na suchém místě, kde je teplota vyšší než 5 °C.

Spousta lidí má však zkušenosti s tím, že trampolína přes chladnou zimu venku vydrží. Nicméně alespoň po dobu záruční lhůty byste měli trampolínu schovávat před zimou. Můžete tak uplatnit záruku na vady, které nevzniknou vaší vinou.