Zima se nejlépe tráví u krbu

Když se mě někdo zeptá, co mám na zimě nejraději, odpovídám bez rozmyšlení: posezení v křesle s hrnkem grogu a pohledem do plamínků za skleněnými dvířky krbových kamen, kde praskají dubová polínka. Takhle se i mně zdá zima snesitelná.

Teplo ze dřeva je jiné

Dnes už kvůli pohodlí hodně lidí přešlo na jiný zdroj vytápění, ale na rovinu – nic se nevyrovná teplu, které vydá pálící se dřevo. Plynový kotel nebo podlahové topení je možná pohodlnější řešení, ale není to ono. Ne nadarmo se říká “teplo rodinného krbu” a ne rodinného kotle. Krb je o tradici, o nostalgii a o společných večerech. Navíc palivové dřevo je stále ještě jednou z nejlevnějších variant vytápění rodinných domů.

I ve městě si můžete zatopit dřevem

Hodně majitelů bytů ve starší zástavbě si znovu zprovozňuje komíny a pořizuje krbová kamna jako doplňkový zdroj tepla. Mají tak nejen jistotu, že jim bude teplo i mimo oficiální topnou sezónu, můžou si ale i oni občas dopřát toho kouzelného posezení před tančícími plamínky.

Je pravda, že na venkově je jednodušší pořídit si dřevo na otop, ale ani sehnat palivové dřevo v Praze není v dnešní době žádný problém. Je dost společností, které zaváží po celé republice, nemusíte kvůli tomu hledat sklad na pevná paliva a vozit si dřevo domů sami.

Palivové dřevo nejen do krbů

V krbových kamnech ho sice nejvíc oceníme, protože jeho teplo bezprostředně sálá do pokoje a navozuje příjemnou atmosféru, palivové dřevo v Praze ale využijete i do kotlů na pevná paliva nebo do kamínek na zahrádce, pokud ji využíváte celoročně.

Společnost Optimtop vám dřevo na topení přiveze všude po celé republice zdarma už od jedné palety. Navíc zaváží i dřevěné pelety, pytlované uhlí nebo různé druhy briket, rašelinové, uhelné, papírové i dřevěné. Objednat si u nich můžete i brikety nebo dřevěné uhlí na grilování.