3 věci, které by neměly chybět ve vaší koupelně

Koupelna je bezesporu důležitou součástí našeho domova, a proto od ní máme vysoká očekávání. Měla by být stylová, aby vám v ní bylo dobře a sloužila nejen jako místo osobní hygieny, ale také jako oáza klidu a odpočinku. Také by rozhodně měla být funkční! Co to znamená? Uvidíte se dobře v zrcadle? Jak snadno se v koupelně bude udržovat pořádek? Jsou vhodné skříňky až ke stropu nebo ne? To všechno jsou věci, které by vám při rekonstrukci koupelny neměly uniknout! 

Světlo, stín a zrcadlo

Večer se chystáte do společnosti a potřebujete se upravit. Potřebujete zrcadlo? Jiště. Jenže také potřebujete dostatek světla, abyste se dobře viděli. V temnějších koupelnách nám mohou v zrcadle při nevhodném či nedostatečném osvětlení vadit stíny v obličeji, proto je potřeba důkladně zvážit, jaký typ osvětlení do koupelny zvolíme. 

Oblíbenou novinkou jsou v poslední době podsvícená LED zrcadla. Jsou ekologická, nenáročná na údržbu, šetrná pro naše oči a jsou praktická! Využijete je nejen při úpravě svého zevnějšku, ale také jako jemné noční osvětlení třeba pro vaše ratolesti, které se bojí tmy!

Jak snadný bude úklid?

Máme pro vás dva tipy, jak si zjednodušit údržbu koupelny. Už při výběru materiálů totiž rozhodujete, kolik času úklidu budete jednou věnovat. Pokud se vám nechtějí čistit spáry mezi kachličkami, sáhněte raději po velkoformátových obkladech, které prostor opticky zvětší, a navíc působí velmi luxusně. 

Cenově jsou dostupné v různých cenových relacích a vy nestrávíte úklidem koupelny celé odpoledne. Stejně rozvážně umístěte do nové koupelny i skříňky. Velký rozdíl je mezi skříňkou až ke stropu a skříňkou, která končí kousek nad stropem. V tomto drobném prostoru mezi skříňkou a stropem se totiž velmi rád hromadí nejen prach, ale také vlhkost. Nechcete lézt po štaflích a utírat prach na skříňkách? Volte ty od stropu!