5 tipů, jak se ráno probudit s elánem

Ráno dělá den. Probouzejte se proto s úsměvem a plni životního odhodlání. Přinášíme vám 5 tipů pro lepší spánek, který je zárukou, že se ráno probudíte s elánem.

Rady našich babiček

I naše babičky měly svůj zaručený recept na boj s nespavostí. Někteří z vás si jistě vzpomenou na teplé mléko s medem. Také vám jej babičky „ordinovaly“, když jste nemohli zabrat?

Zklidněte splašenou mysl i tělo

Před spaním se pokuste uklidnit svou splašenou mysl i tělo. K tomuto účelu můžete využít vůni levandule. A je jedno, zda si zapálíte levandulovou svíčku, využijete aromalampu, vonné tyčinky nebo si „jen“ dopřejete teplou koupel s vůní levandule (esenciální olej, pěna nebo sůl do koupele).

Choďte spát ve stejnou dobu

Dospělý člověk by si měl dopřát kolem 8 hodin spánku. Když se nám nedostává dostatečně dlouhého a kvalitního spánku, hrozí nám nejen mizerná nálada, ale taky únava.

Omezte večer modré světlo

Dlouhé hodiny, které tráví řada lidí večer u televize, počítače či mobilu není pro spánek ničím pozitivním. Tyto výrobky emitují modré světlo, které blokuje tvorbu melatoninu (hormonu pro kvalitní spánek).

online návrhář

Dokonalé zatemnění místnosti

Další možností, jak si dopřát kvalitní spánek, je dokonale zatemnit místnost, v níž usínáte. K zatemnění pokoje můžete využít předokenní rolety, které zároveň slouží jako zvukový izolant. Ten ocení zejména lidé žijící v blízkosti rušných ulic. Další nespornou výhodou předokenních rolet je to, že plní funkci překážky pro případné zloděje.

Své venkovní rolety si můžete zkusit nakonfigurovat v online návrháři. Nebojte se se svou nezávaznou poptávkou o cenovou nabídku oslovit společnosti.

Probouzíte se ráno co ráno jakoby bez energie? Výše zmiňované rady pro dostatečně dlouhý a kvalitní spánek to mohou změnit.