5 tipů na skvělé postele

Postel je nábytkem, na který klademe vysoké nároky. Nejen na vizuální stránku, ale také na stránku praktickou. Je to tak správně. Dobře spát znamená dobře žít. 

5 tipů na skvělé postele

Vybrat si správně postel znamená zajistit si pohodový odpočinek po celou noc a tím pádem i spokojenost pro každodenní život. Každý si ale pod pojmem „pohodlí“ představuje něco jiného. A kromě toho bychom měli své lůžko volit nejen podle užitných vlastností, ale také podle dalších důležitých kritérií. Svou roli tedy při výběru bude bezesporu hrát to, aby se nám postel do ložnice k ostatnímu nábytku hodila. I když může být určitý kontrast docela zajímavý. 

postel do ložnice

Správně zvolená postel? Žádný problém

Nejprve se soustředíme spíše na praktickou stránku věci. Co by nám bylo platné, kdybychom měli postel, která by byla okouzlující, kdyby spaní na ní bylo utrpením. Co nám tedy může zvýšit komfort při nočním odpočinku? 

  • Vyvýšené postele. Tento druh lůžka budou volit starší lidé anebo nocležníci, kteří mají určité pohybové omezení. 
  • Úložné prostory. Máte k dispozici pouze místnost s omezenými možnostmi? Jestliže vaše ložnice nedisponuje právě velkými rozměry, pak uvítáte postele s úložnými prostory. Nahradí vám jednu celou skříň. 
  • Válenda na běžné spaní. Jak směstnat do garsonky ložnici i obývací pokoj zároveň? Docela jednoduše. Stačí si pořídit rohovou válendu, která přes den bude pohovkou a na noc se změní v lůžko. Úložné prostory můžete využít pro uschování přikrývky a polštáře. 
  • Postel do ložnice by měla disponovat čelem. Nejen, že temperamentnějším spáčům nebude v noci padat polštář, ale také budete izolováni od zdi. Budete se také cítit mnohem bezpečněji. 
  • Jedna z nejdůležitějších podmínek do budoucna je stabilita postele. Musí být zkrátka konstrukčně dokonalá. Nežli ji koupíte, podívejte se, jak je sestavena. Spoje musí být vertikálně i horizontálně zajištěné tak, aby byla postel 100% stabilní.

Postel, která bude při každém vašem pohybu zoufale naříkat, vám asi příliš odpočinku nepřinese.