Základem rekonstrukce starých domů je výměna oken

V posledních letech se doslova strhla lavina s rekonstrukcemi starých domů. Základem takových rekonstrukcí je zateplení, jehož nedílnou součástí je i výměna oken. Nejčastěji jsou volena okna plastová, a to jak pro svou nižší cenu, tak pro snadnější údržbu a dlouhou životnost.

Původní dřevěná okna starých domů nevyhovují dnešním normám a vzhledem k jejich stavu často dochází k nemalým únikům tepla. Ceny za energie se neustále zvyšují, a proto je výměna oken velmi žádoucí. Majitelé domů nejčastěji volí plastová okna, a to hned z několika důvodů. Jsou totiž téměř bezúdržbová, mají skvělé izolační vlastnosti a jejich cena je dostupná.

Kvalitní okna jsou základ

Pustíte-li se do zateplování starého domu, v žádném případě nezapomínejte na okna. Ať už zateplíte fasádu sebevíc, nebudete-li mít kvalitní okna s dobrými izolačními vlastnostmi, únik tepla z vašeho bytu bude stále příliš velký.

Při výběru oken dbejte na kvalitu

Plastová okna jsou skutečně výhodnou investicí. Nicméně, aby skutečně plnila svou funkci dle očekávání, důležitý je jejich správný výběr. Kupujte je proto ideálně přímo od výrobce, který se zároveň zabývá i jejich montáží. Předejdete tak spoustě problémům. Plastová okna ve Vsetíně, v Opavě a dalších městech moravskoslezského kraje i s montáží vám dodá například společnost Triogas s.r.o.

Kvalita izolačních skel

Neméně důležitá je kvalita izolačních skel. Standardně jsou používána trojskla, v chladnějších a méně chráněných oblastech pak doporučujeme čtyřskla. Stojí-li váš dům v místě, které je chráněné před větrem, bohatě postačí i dvojskla.

Triogas s.r.o.

Společnost Triogas s.r.o. se specializuje na výrobu, dodávku a montáž plastových oken již od roku 2006. Nabízí plastová okna v Opavě, ve Vsetíně a dalších městech moravskoslezského kraje.