Proč si pořídit zrovna bioklimatickou pergolu?

Zahrada u doma je velká výhra. Poskytuje totiž tunu možností, co s volným prostorem udělat. Ne každý tuto část pozemku chce využívat pouze k pěstování květin nebo zeleniny.

Velmi dobrým počinem je třeba vybudování si vlastního venkovního posezení. Jeho součástí by měla být nejen pevná podlaha a dostatečně odolný nábytek, ale chybět by neměla ani vhodná střecha.

Ochrana před proměnlivým počasím

Venkovní posezení lze samozřejmě provozovat i bez střechy, nicméně nejde o příliš dobrý nápad. Počasí je totiž v našich zeměpisných šířkách docela proměnlivé. Dobře rozjetý zahradní večírek může snadno přerušit například nenadálý májový déšť. Tomuto scénáři je však možné zabránit právě koupí vhodného zastřešení.

To může mít celou řadu podob, ale nejlepší volbou dneška jsou bezpochyby bioklimatické pergoly. Ty totiž nabízejí nejen kryté útočiště před deštěm či ostrými slunečními paprsky, ale poskytují toho mnohem více.

Ideální klima

Jak je z jejich názvu patrné, s tímto druhem pergol je možné alespoň částečně korigovat teploty pod střechou. K tomuto účelu slouží speciální lamely, jež tvoří střechu konstrukce.

Ty je možné různě otevírat či zavírat a tím dle potřeby snižovat či naopak zvyšovat teplotu. Nejedná se o nic komplikovaného. Ve skutečnosti jde o docela jednoduchou záležitost. Ovládání je intuitivní a není složité ho pochopit během pár minut.

Vypadají výborně

Bioklimatické pergoly jsou hlavně praktické, avšak mohou mít i dekorativní funkci. K tomu je však nezbytné vybrat si správný model, který bude dostatečně ladit se svým okolím. Proto je potřebné při výběru zvážit barvu, design a v neposlední řadě i materiál konstrukce.

V případě potřeby není problém nechat si poradit od prodejce. Ochotně se věnují svým zákazníkům například ve společnosti Sundex, jež nabízí jak skvělé produkty, tak i jejich následnou montáž.

foto: https://www.sundex.cz/