Co znamená zkratka AGO od firmy A Servis Lipka

odstraneni-graffiti-brno.cz
odstraneni-graffiti-brno.cz

Graffiti a tagy jsou všude kolem nás. Ať chceme nebo nechceme, graffiti a street art už patří ke koloritu města. Vandalové se snaží zviditelnit a na každém rohu zanechat své stopy, svůj tag.

Mám pocit, že lidé žijící ve velkých městech jsou už otupělí a graffiti vnímají jako každodenní realitu. Všimla jsem si toho, když ke mně přijela na návštěvu kamarádka z malého města. Byla poměrně dost znechucená čmáranicemi na každém rohu. Připadala si jako v Bronxu v USA.

Graffiti může být umění i vandalismus

V tu chvíli jsem se trošku styděla za vzhled našeho hlavního města, které by mělo reprezentovat celou republiku. Na jednu stranu máme řadu krásných památek, které opravujeme a snažíme se je zachovat i pro příští generace a na druhou stranu máme nevychovanou mládež, která se nepozastavuje nad poničením cizího majetku a nestydí se posprejovat ani historické budovy, sochy a pomníky.

Samozřejmě že graffiti je problém v řadě zemí, ale u nás je dle mého názoru tiše trpěno, přehlíženo a řeší se až jeho případné odstranění. Spíše by se společnost měla zaměřit na prevenci a neřešit až následky.

Odstranění graffiti

Když jsem se začala zajímat o tuto problematiku, narazila jsem na internetu na firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která nabízí nejen odstranění graffiti Brno, ale také antigraffitovou ochranu proti sprejerům. Antigraffitový nátěr je účinnou ochranou proti vandalismu.

Vytvoří na fasádě ochranný film, který zabrání hloubkovému zapití spreje do omítky. Z takto ošetřené fasády se graffiti snáze odstraňuje. AGO navíc fasádu zafixuje, při odstraňování graffiti se tedy nezmění její barva ani struktura. Oproti jiným firmám nabízí

A SERVIS odstaňování graffiti ze svých AGO po dobu životnosti antigraffitové ochrany tj. cca 5 let. Tento servis nikdo jiný nenabízí. V praxi to funguje následovně. Pokud si necháte od firmy A SERVIS LIPKA nanést AGO a objeví se na vaší fasádě sebemenší graffiti nebo tag, kontaktujete A Servis a do 14 dnů bude vaše fasáda opět čistá.

Pokud sprejeři vidí, že jejich dílo nemá trvalý charakter, jdou se realizovat jinam. Toto opatření se dle zkušeností zaměstnanců A SERVISu zdá být funkční. Bohužel je to stále boj proti nevychované mládeži.

24 komentářů
 1. Pro natření obytného bloku antigraffitovou ochranou Brno o ploše 50 m2 jsme použili celkem 10 litrů antigraffitového nátěru. Nátěr jsme realizovali podle přesných technologických postupů. Před samotným nanesením antigraffiti ochrany jsme museli nejprve dokonale očistit povrch omítky od veškerých nečistot – pavučiny, prach a podobně. Po důkladném očištění stěny jsme na omítku nanášeli tři vrstvy antigraffitového nátěru. Důležité je, aby natření omítky bylo provedeno více jak jednou vrstvou antigraffiti nátěru a to z toho důvodu, aby se tato ochrana dostal do všech nerovností, které jsou na povrchu omítky. Zpravidla provádíme nátěr antigraffiti ochrany u hladkých povrchů třemi vrstvami. Na nerovné, strukturované či pozérní povrchy je nutné použít více vrstev. V takovémto případě je doporučeno 6 až 12 vrstev antigraffiti nátěru. Zákazník byl s konečným výsledkem naší odvedené práce velmi spokojený.
  Antigrafitovým nátěr Brno slouží jako prevence před graffiti. Pro zákazníka je mnohem méně finančně náročné pokud se jedná o 100% odstranění grafitu z povrchu s antigrafitovou ochranou, jak z povrchu, kde tento nátěr není.

  1. Jakým způsobem se dají odstranit graffiti ze skla? Máme posprejované výlohy? Můžete nám pomoci?

   1. Graffiti ze skla a výloh neodstraňujeme chemicky, ale citlivě je oškrábeme korundovými žiletkami. Chemický odstraňovač by mohl skla naleptat. Máme za sebou desítky až stovky odstranění graffitů z výloh a skla, bez jakéhokoli poškozeni skla. Graffiti ze skla vlastně řešíme stejně jako odstranění lepidla po stržených polepech a celopolepech.

  2. Máme graffiti na cihlové zdi, jakým způsobem ty grafity čistíte z cihly?

   1. Dobrý den,
    k odstranění graffiti se použije neutralizační chemie, která pomůže k odstranění graffiti. Pokračuje se metodou pískování a nakonec se místo umyje.
    Pokud nemáte na zdi nanesenou antigraffitovou ochranu, tak je úspěšnost odstranění graffiti 60 – 90%. Ze zkušenosti zůstávají stíny či šmouhy.

    S pozdravem,
    Ondřej Vinkler

   2. Dobrý den,
    použijeme chemické přípravky a metodu pískování.

    Pěkný den,
    Ivana Morysová

  3. Tuto firmu musíme pochválit, především domluvu s nimi. Velice mě vyhovuje, při mých starostech, že vše umím vyřešit jedním emailem a jedním oznámením. Od firmy máme anitgrafftiový nátěr na našem domě a pokud se objeví nějaký nápis nebo graffiti, pošlu na jejich centrálu email a nejpozději do 14 dní je vše hotovo.

 2. Graffiti nám odstranili velmi rychle a také se nám moc líbila jejich cena. Doporučuji.

  1. Děkujeme za pochvalu a kladné vyjádření na cenu, to dnes samozřejmě zajímá každého asi nejvíce. Naše ceny prakticky nemají konkurenci. Jak na odstranění 290,- Kč/m2, tak především na anitgraffitovou ochranu 120,- Kč/m2 na hladkém povrchu to dnes v ČR nikdo neumí.

  2. Firma u nás v našem SVJ vyhrála svou cenovou nabídkou realizaci antigraffitové ochrany. Jejich cena 120,- Kč/m2 byla nejvýhodnější. Práce proběhli bez problémů. Firmu A SERVIS LIPKA za naše SVJ můžeme doporučit i jiným.

 3. S grafity to opravdu umí a mají kvalitní pomůcky, také se s nimi moc dobře jednalo.

  1. Paní Doležalová, děkujeme za ohodnocení naši práce. Velmi nás to těší.

 4. Firma dokáže svým zákazníkům zajistit celou řadu služeb mezi, které patří i odstranění graffiti a nanesení antigraffitové ochrany. V tomto případě jsem zákazníkovi zajistili nanesení antigraffitového nátěru na fasádu jeho domu. Akce byla zrealizována od 2. do 6. srpna a práci vykonávalo pět našich zaměstnanců. Při odstraňování grafitů z neošetřených a neochráněných povrchů fasád a strukturovaných omítek je nutné počítat s tím, že dojde i k odstranění barvy fasády a je nutné zajistit novou výmalbu povrchu. Antigraffitový nátěr je jediná možná ochrana proti graffiti a také jediná záruka bezproblémového odstranění graffiti. Hladké povrchy se ošetřují 3 vrstvy antigraffiti ochrany a na nerovné, strukturované a porézní povrchy je nutné nanést 6 až 12 vrstev.

 5. Chcete-li mít chráněný svůj majetek před vandaly a to především před sprejery, nechte si nanést na svůj dům, zídku, plot, garáž atd. antigraffitový nátěr tzv. AGO. Nejlepší firma na trhu s tímto produktem je nyní A SERVIS LIPKA. Pokud si totiž necháte od této firmy udělat AGO, tak při opětovném objevení se graffiti nebo tagu na vašem majetku, provede očistu téměř bez námahy.

  1. Děkujeme za označení naší firmy – Nejlepší firma na trhu s tímto produktem je nyní A SERVIS LIPKA. Pane Nový to potěší. V ceně 120,- Kč/m2 k dnešnímu dni 14.5.2016 máme bezkonkurenční cenu za antigraffitové ochrany. A cena za odstranění graffiti 290,- Kč/m2, taky nemá v součastnoti konkurenci. Ovšem samozřejmě, že svou činnost nestavíme jen na ceně, ale především na kvalitě služby. A pokud dostaneme takovýto komentář, tak je o důvod více pokračovat a snažit se dále co nejlépe.

 6. Dokážete odstranit graffiti z jakéhokoliv povrchu, aniž by na něm byl proveden AGO? Děkuji za odpověď.

  1. Bohužel toto se zařídit nedá, pokud není povrch ošetřen AGO, není jistota 100% odstranění

 7. Díky moc za Vaše služby, s AGO už se konečně nemusím bát o svůj majetek!

  1. Pane Květáku, to se spolehněte, děkujeme za poděkování za naši práci.

 8. Po zjištění, že náš hotel byl počmáraný graffiti, jsme se obrátili na tuto úklidovou firmu. Domluvili jsme si termín a přijeli pracovníci firmy. Graffiti odstranili a nanesli nám i antigraffitový nátěr. Přidali jsme se do programu „Budovy bez grafitového znečištění a vandalismu“. To znamená, že coby jejich zákazníkovi nám zaručí stálou čistotu fasády bez graffitů a to do 14 dní od oznámení a pokaždé nám nanesou opětovně antigraffitovou ochranu. Jsme spokojeni, že jsme našli tak spolehlivou firmu na odstraňování graffiti.

 9. Můžu si objednat Vaše služby kdekoliv v rámci ČR?

  1. Ano, pracujeme ve všech městech a na celém území ČR.

 10. Zaručí antigrafftiová ochrana následné úplné odstranění graffiti?

Komentáře jsou uzavřeny.