Demolice taky něco stojí, ale kolik?

Mnozí lidé si říkají, že demolice nic nestojí, proto se pro ni rozhodují, aniž by zvážili rekonstrukci nějaké nemovitosti. Demoliční práce však taky něco stojí, není to práce zadarmo. Abyste však nezaplatili majlant za demoliční práce, doporučujeme obrátit se na firmu Stavby – demolice a bourání s.r.o., které se postarají jak o demolice v Praze a celém Středočeském kraji, tak se postarají o demolice ve Zlíně a Zlínském kraji či v Olomouckém a Pardubickém kraji

Ať už tedy potřebujete zbourat nemovitost v Přerově nebo v Brně, měli byste vědět, kolik demolice stojí. Kromě toho vám zodpovíme další často pokládané otázky, které se demoličních prací týkají a které s nimi nedílně souvisí. 

Kolik stojí demoliční práce?

Jak již bylo zmíněno, demoliční práce nejsou činnost, která by byla zcela zadarmo. Demoliční práce taky něco stojí, proto je třeba to mít neustále na paměti. Jestliže se rozhodnete srovnat nějakou nemovitost se zemí, cena se vyřeší individuální kalkulací dle ceníku a taky dle konkrétního zaměření. 

V souvislosti s cenou je však třeba myslet i na odvoz suti, což je opět činnost, která se musí uhradit. Cena za odvoz suti se odvíjí dle množství suti, také dle typu suti nebo dle vzdálenosti na skládku a podle skládkovného. Pakliže budete chtít suť uskladnit, opět se něco uhradí. V takovém případě se cena stanovuje dle příslušných místních poplatků. 

Další otázky a odpovědi

K často pokládaným otázkám patří také otázka, co k demolici člověk vlastně potřebuje. Zapotřebí je demoliční výměr, který se vystavuje zpravidla na obecním nebo stavebním úřadě. Jedná se úřední dokument, který je jakýmsi povolením k tomu, aby byla legálně odstraněna daná nemovitost. Kromě toho je třeba mít vypracovaný i projekt k demolici, pokud má dojít k celkovému odstranění stavby.