Několik výhod samozavlažovacích květináčů

Člověk si často rád přinese domů něco pěkného z přírody. Rostliny různých druhů mnohdy zaplňují nejen exteriéry, ale také interiéry lidských obydlí. Pochopitelně se soužití s těmito druhy krásek neobejde bez patřičné péče.

Přímé čerpání vody

Zalévání, přihnojování, zastřihávání, kypření půdy a likvidace škůdců – to hlavně květiny žádají, aby se měly dobře a vydržely ve vaší přítomnosti co nejdelší čas. Většinu činností zvládnete občas, ale zálivka patří k pravidelným nutnostem. Někdo si přes hromadu povinností nevzpomene včas, jiný musí na delší čas odjet. A jak si nejlépe poradit, aby rostliny netrpěly, neuschly a úplně neodumřely? Vyzkoušejte samozavlažovací květináč! Díky jejich promyšlenému systému postačí zalévat až jednou za několik týdnů. Přesná doba nutnosti dodat vodu závisí podle druhu kytky i samotného květináče. Jak tento typ funguje? Vláha se získává knotem vedeným do horní části, anebo díky vzlínacím šachtám. Pokud kořeny prorostou až do spodní části, kde se nachází zásobník, mohou čerpat vodu přímo.

Nové designy a dostatek živin

Dokonalejší samozavlažovací systémy zvládnou zásobování vodou i živinami. Není problém vybrat vhodný květináč pro pokojovky i venkovní zahradní rostliny. Výběr uspokojí i hodně náročné zákazníky, protože v nabídce najdete dost velice zajímavých a nevšedních designů. U některých modelů očekávejte také fungování i během prudkých dešťových srážek – odstraníte šroubový ventil ve dně pro odtékání přebytečného deště. Ani v tomto případě se neobávejte přelití, protože vodní a živinový přísun probíhá podle potřeby. Vaším jediným úkolem bude naplnit zásobník v určené době. Plnou kontrolu získáte pomocí ukazatele stavu. Plnění probíhá jednoduše a následné dávkování rovnoměrně. U některých typů sloupových květníků sázíte přímo do vyjímatelné vložky. Chcete si v klidu vybírat? Navštivte Habitat!