Dřevěné, nebo vinylové podlahy? Vsaďte na kvalitní materiály

Už se nemůžete dívat na vaši starou podlahu úpěnlivě volající po modernizaci? V takovém případě je na místě začít přemýšlet nad materiálem, ze kterého bude vyrobená nová podlaha. Bude lepší dřevo, nebo si pořídit raději vinyl? V čem je zásadní rozdíl?

Dřevěná podlaha patří i do moderního interiéru

Renovace podlah s sebou nese řadu otázek, s nimiž se potýká každý, kdo se do toho pustí. Tou první jsou finance. Jsou na prvním místě, protože na nich záleží, co si vlastně nakonec vyberete. Třeba dřevěné podlahy patří k nadčasové klasice se stálým místem v našich domovech. Dřevo jako přírodní materiál je odzkoušený léty používání, pracovali s ním již naši předkové a své místo má i v moderním interiéru. Pro někoho ale může být odrazující jeho vyšší pořizovací cena, takže se nakonec raději  rozhodne pro jiný materiál nezatěžující tolik rodinný rozpočet. 

Proč si vybrat právě vinyl?

Pokud zamítnete dřevěnou podlahu, na výběr pak máte laminátové nebo vinylové varianty. Právě vinylové podlahy patří v současné době k nejčastěji voleným podlahovinám. Je to dáno užitnými vlastnostmi vinylu, který je příjemný na došlap bosou nohou, je odolný a má dlouhou životnost. Co více si přát? Navíc na trhu vinylové podlahy najdete v mnoha dezénech. Renovace podlah tak může být zajímavá i tím, že si do každé místnosti vyberete jiný vzhled podlahoviny, přičemž použijete stejný materiál.

Jak vybrat firmu pro pokládku podlahy?

Nedílnou součástí modernizace podlah v interiéru je i správný výběr firmy, která práci provede. Určitě je dobré vsadit na takovou, která má dlouholeté zkušenosti s pokládkou podlahy. České Budějovice jsou sídlem Podlahy Hajný, jež se podlahám věnuje už bezmála třicet let. Za tu dobu nasbírala dostatek odborných zkušeností, aby mohla nabízet kvalitní služby nejen v krajském městě a jeho okolí.