Dřevěné terasy nabízejí klid a odpočinek na zahradě

Život v rodinném domě nabízí spoustu možností, jak na zahradě trávit volný čas. Někdo se zabývá zahradničením a pěstováním užitkových i okrasných květin. Děti využívají prostor zahrady ke svému hraní a dovádění. Zahrada je ovšem i místem, kde je možné v klidu relaxovat – třeba právě na terase s pohodlným posezením.

Komfortní a hezké na pohled

Díky dřevěné terase je obytný prostor přirozeným způsobem propojený se zahradou. Vchod na ní může vést z kuchyně, chodby i obývacího pokoje podle toho, jak to dovoluje dispozice domu. Aby byla chůze po terase příjemná, je třeba zvolit správnou krytinu na její podlahu. Nejideálnější se jeví přírodní dřevo. Je-li správně ošetřeno, vydrží i nepřízeň počasí v jakémkoliv ročním období. Přitom poskytuje komfort a hezký vzhled zároveň.

Které dřevo zvolit pro dřevěnou terasu?

Terasová prkna se vyrábějí z různých druhů dřeva. Oblíbené je především dřevo z jehličnanů, jako je smrk, borovice, modřín, cedr, jež v exteriéru bez problémů vydrží i nepříznivé povětrnostní podmínky. V nabídce obchodů však nechybějí ani exotické dřeviny z jihovýchodní Asie – teak, merbau či bukit, nebo z Jižní Ameriky – ipe, garapa. Barevně jsou laděny od hnědavě žlutých tónů po tmavočervené až hnědé odstíny. Díky vysoké hustotě odolávají velké zátěži a dřevěné terasy pak dělají radost po dlouhou dobu bez toho, že by ztratily cokoliv na své kráse přírodního dřeva.

Palubky na terasu, saunu i pergolu

Smrkové palubky patří mezi zákazníky asi k nejvíce populárním, protože se hodí na dřevěné podlahy stejně jako na použití při výrobě sauny. Saunové palubky se vyrábějí v různých rozměrech a dřevo na ně se používá v té nejvyšší kvalitě bez suků, protože musí být dobře odolné vůči vlhkosti. Zároveň je možné saunové palubky použít například na výroby zahradní pergoly, která dřevěnou terasu zastřeší a vytvoří příjemné posezení ve stínu.