Vybíráme garnýže. Vyvarujte se základních chyb

Také si přejete, aby byl váš domov útulný a reprezentativní? Vyberte si garnýže přesně podle svých představ. Vyvarujte se chybám, které lidé nejčastěji dělají při jejich výběru. 

Pozor na správný průměr

Největší chyba, ke které může dojít. Ve snaze ušetřit si lidé kupují garnýže s průměrem, který je pro jejich potřeby naprosto nevyhovující. Vždy se přesvědčte, že jste si vybrali nejméně klasický průměr, což je 19 milimetrů. Pokud na záclonové tyče budete umisťovat také větší závěsy, můžete volit i větší průměr, 25 milimetrů. Budete mít jistotu, že garnýž vydrží po dlouhá léta beze změny. 

Stejný styl

Podívejte se pořádně okolo sebe, než se rozhodnete novou garnýž objednat. Jaký styl si pro svou místnost přejete? Máte vše zařízeno v moderním stylu? Nebo je design vašeho prostoru v rytmu moderní industriální tvorby? Jste milovník skandinávského stylu bydlení, nebo nedáte dopustit na provensálský styl? I dřevěné garnýže se stanou nedílnou součástí celkového pojetí stylu. Proto neváhejte a slaďte je s tím, co jste již tvořili. Výsledek bude skutečně působivý. 

Jednoduché, nebo dvojité

Není nic horšího než pozdě zjistit, že si vlastně přejete do místnosti umístit také zútulňující závěs. Najednou pro něj totiž nebude místo. Udělali jste chybu, že jste si pořídili klasickou tyč namísto dvoutyčové garnýže. Tato chyba také patří mezi časté při nákupu nových potřeb do bytu. Vždy si proto rozmyslete, zda si pro svůj interiér přejete dvojitou záclonovou tyč. 

Materiál musí sedět

Do místnosti, která je vybavena dřevěným nábytkem, se rozhodně hodí dřevěná záclonová tyč. Pokud byste místo toho zvolili kovovou garnýž, byla by to věčná škoda a zahodili byste možnost mít jednotnou podobu celé místnosti. Vždy si všímejte detailů a volte materiál podle celkového ladění prostoru. 

Během vybírání garnýží se můžete pořádně vyřádit. S jejich pomocí se vám totiž podaří umístit v interiéru skutečnou třešničku na dortu. Vyhrajte si s praktickými požadavky i se stylem.