Fotopast na dobíjecí baterie: vyzkoušejte FOXcam 4G LTE

Fotopast můžete využít pro monitorování zvěře, ale i sledování vašeho majetku. Jednou z možností je přitom i fotopast FOcam 4G LTE, která nově podporuje dobíjecí Li-Ion baterie. Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Výhody a nevýhody různých typů baterií

Různé fotopasti se nabíjí různými druhy baterií. U alkalických baterií je třeba počítat s malou výdrží, dobíjecí baterie zase mívají menší napětí. U lithiových AA baterií se budete potýkat s vysokou cenou a skutečností, že jsou pouze na jedno použití. Nabíjení přes solární panely dobře funguje hlavně v létě, v zimě zase tak ne. 

Skvělou variantou jsou proto dobíjecí lithiové baterie, které se zaslouží o bezproblémový provoz fotopasti.

Vyzkoušejte dobíjecí lithiové baterie

Kvalitní fotopast FOXcam 4G LTE lze nyní nově použít s dobíjecími lithiovými bateriemi 18650 nebo 21700. Tyto baterie se běžně používají v aku zařízeních s vysokým odběrem proudu. Jedná se například o vysavače, vrtačky a jiná zařízení. 

FOXcam 4G LTE pracuje s novým zásobníkem, který je určený právě pro tento typ baterií. Použít jej přitom můžete s různými bateriemi, které se liší svou kapacitou. 

Jak dlouho vydrží fotopast v provozu?

Délku provozu fotopasti s bateriemi vám představíme na jednoduchých příkladech. Pokud byly při testování použity baterie o kapacitě 3 500 mAh, dokázala fotopast do e-mailu přenést 1 460 snímků. Při použití výkonnějších baterií se poté dostanete až na 2 000 snímků. 

I přes vyšší investici se tyto baterie vyplatí. Nebudete totiž muset řešit, kam baterie schováte a jak je připojíte do fotopasti. 

Více informací ze světa fotopastí najdete na www.eshop-fotopasti.cz.