Likvidace holubů se vyplatí

wikipedia.org
wikipedia.org

Přítomnost holubů rozhodně nepatří mezi něco příjemného. Jejich pobývání v půdních prostorách, na balkónech či ve střechách nám může přidělat nemalé potíže. Chcete se holubů zbavit jednou provždy?

Riziko nakažení

Když se řeknou holubi, pravděpodobně si každý okamžitě vybaví všudypřítomný trus. S tím je spojeno znehodnocení fasád, chodníků, střech i historických budov a soch. Likvidace holubů vám od této nepříjemnosti uleví.

Navíc je třeba pamatovat i na fakt, že holubi patří mezi významné přenašeče choroboplodných zárodků. V místě jejich hnízdění se navíc často usídlí i takzvaný klíšťák holubí. Ten si za svého hostitele může vybrat člověka, jelikož se živí krví savců. A věřte, že jeho kousnutí nijak příjemné není.

Pomoc profesionálů

Zimní období dovoluje odchyt holubů a následnou likvidaci kolonie. Na jaře k tomuto postupu přistupovat nelze, jelikož v tomto čase ptáci hnízdí.

Prevence je vždy lepší než řešení následků, a proto lze jedině doporučit bránit holubům v jejich shlukování. To se obvykle řeší s pomocí speciálních hrotových či síťových systémů na střechách budov.

Pokud vás trápí nadmíra holubů, je třeba požádat o pomoc deratizátory. Po provedení monitoringu celé situace nejlépe odhadnou následný postup. Navíc používají přípravky, které nijak neohrožují naše zdraví. Vezmeme-li v úvahu ceník deratizace, jedná se o ideální volbu ve vítězném boji s holuby.

S holuby v Brně a okolí si hravě poradí deratizátorská společnost TOPderax.