Záclony dovedou v bytě vytvořit pohodovou atmosféru

Jak vytvořit v bytě příjemné prostředí? Tím, že prostor zútulníte vhodně vybraným nábytkem, doplňky a také bytovým textilem, povlečením, záclonami i závěsy. Ty dodávají místnosti příjemnou atmosféru, zvláště jsou-li barevně sladěné.

Příjemné domácí prostředí

Okno bez záclon či závěsů může na někoho působit neosobně a poněkud chladně. I akustika je v pokoji jiná, když chybějí záclony. Schválně to někdy vyzkoušejte. Když je okno doplněné záclonami, vytváří celistvý a pohodový dojem i zbytek místnosti.

Obšití záclon na míru

Nabídka kamenných prodejen i internetových obchodů je opravdu pestrá. Zákazníci mohou vybírat mezi kusovými záclonami, nebo záclonovou metráží. Problém se může vyskytnout u toho, kdo si koupí záclony v metráži a potřeboval by záclony obroubit. Dante.cz nabízí profesionální obšití záclon po stranách a našití řasící stužky u objednaných záclon. Je to výhodná služba pro každého, kdo není zběhlý v šití na šicím stroji, případně nemá na podobné ruční práce dostatek času.

Jsou lepší kusové záclony, či metráž?

Nemáte-li zrovna atypické okno, pak na něj poměrně snadno koupíte kusové záclony. Ty bývají již obroubené s našitou řasicí stuhou. Je možné je tedy ihned po nákupu na okno pověsit a těšit se z útulného bytu. Záclony z metráže je třeba nejprve na pověšení připravit, na druhou stranu je takto možné pořídit záclony i na okna nezvyklých rozměrů. Záleží pak tedy na okolnostech, pro který typ záclony se raději rozhodnout. I kusové záclony se vyrábějí v několika různých rozměrech. Co se vzorů týká, lze vybírat mezi geometrickými a květinovými, které patří k nejoblíbenějším.

Na výrobu záclon se používá 100% polyester. Jedná se barevně stálý materiál s dlouhou životností, jemuž nevadí ani přímé sluneční záření. Při pravidelné údržbě vydrží polyesterové záclony dobře sloužit řadu let. Některé záclony bývají hustě tkané, jsou tedy méně průhledné a hodí se na okna, jež vedou do ulice. Zde je cílem znesnadnit pohled do bytu kolemjdoucích.