Najděte si nemovitost chytře

Investice do bydlení se týká prakticky každého z nás. Někdo se sice spokojí s bydlením v pronájmu a to klidně po celý život, jiní ale touží bydlet po svém, nicméně jim finanční situace například nepřeje anebo domy a byty jsou pro ně finančně nedostupné z jiných důvodů. Ať už hledáte nějakou unikátní stavbu, líbí se vám byty s vysokými stropy, popřípadě sázíte na výhodné nákupy, vyplatí se vám otestovat portál nemovitostí s nabídkou v dražbě.

Jak funguje dražba nemovitostí?

Dražby nemovitostí představují určitou formu nákupu nemovitostí, která je bezesporu atraktivní pro mnohem větší portfolio zákazníků. Navíc je u tohoto typu nemovitostí stanovena objektivně cena odpovídající znaleckému posudku s podrobnými informacemi vybrané nemovitosti v dražbě a tím pádem se jedná o maximálně bezpečnou a férovou nabídku. Chcete-li se zúčastnit dražby nemovitosti, pak lze využít dva osvědčené způsoby, a to buď online z pohodlí domova, eventuálně v dražební místnosti Exekutorského úřadu. Veškeré detaily a podrobnosti pak naleznete v dražební vyhlášce. Soudní exekutor vás před aktivní účastí na dražbě požádá o zaplacení dražební jistiny, tedy částky uvedené ve vyhlášce. Zaplatíte ji převodem na účet nebo v hotovosti na místě před zahájením dražby. V případě, že nemovitost nevydražíte, je vám cena dražební jistiny po skončení vrácena.

Nenechte si ujít nemovitosti v exekuci

Exekuční úřad je mnohdy nucen zabavit řadu atraktivních nemovitostí, přičemž se nemusí jednat pouze o byty a rodinné domy. Často jsou též pozemky, rekreační objekty nebo lukrativní komerční a jiné objekty. Určitě se vám vyplatí, ať už jako soukromá osoba či podnikatel, sledovat dražby nemovitostí v exekuci, protože si můžete vydražit prostory s vynikající polohou a dostupností a zároveň excelentně ušetřit. Exekuční dražby nemovitostí vyžadují prakticky totožný proces před zahájením samotné dražby, tedy zaplacení dražební jistiny a účast na dražbě ve stanovený čas.