Kámen – nadčasová klasika pro bydlení i zahradu

Přírodní kámen patří mezi vyhledávané prvky pro moderní bydlení a jeho vlastnosti si pochvalují i milovníci tradičního bydlení, kde usilují o to, aby vynikla jeho jedinečnost a funkčnost. Kámen je hned vedle dřeva častým prvkem, jež dokáže interiér i venkovní prostory dokonale oživit, dodat jim potřebný nádech luxusu i využití po celý rok. Díky tomu se kámen používá nejen jako vkusný obklad, ale také je vyhledávanou alternativou pro dlažbu a své využití najde též na zahradě.

Svěřte se do rukou odborníků

Profesionálové, pro něž je prodej přírodního kamene denním chlebem, mají na svém kontě mnoho spokojených zákazníků i odpovídající pozitivní reference. Dokáží vám totiž skvěle poradit, který kámen je ideální a stejně tak jakou chemii a hmotu pro implementaci kamene použít. Kámen si vás získá svou jedinečnou strukturou a odolnými vlastnostmi. Není proto divu, že nachází využití jako kamenná dlažba. Hodí se tak k moderním novostavbám i starším domům a chalupám. Kameny pro dlažby vynikají svou pevností a stálostí, jsou vhodné pro pochůzku i jako originální příjezdová cesta či základ pro terasu a pergolu. Nespornou výhodou kamene je jeho přirozený,  nepravidelný tvar i barva. Proto bude vždy vypadat nejen nadčasově a vkusně, ale především vás nikdy neomrzí.

Jeden prvek pro kompletní bydlení

Díky jednoduché instalaci jsou stále populárnější kamenné obklady. Ty se snadno aplikují, máte-li vhodnou doprovodnou chemii. Ani v tomto případě se nemusíte spokojit pouze s jednou variantou, sortiment zahrnuje například nepravidelný obkladový kámen či kamenné pásky slibující snadnou instalaci. Velké popularitě především u novostaveb se těší prolínající se tvary kamene, například v podobě lámané skály či skalní stěny. Takto využitý kámen se stane poutavým prvkem ve vašem interiéru – třeba jako obklad krbu anebo schodiště.

Přírodní kámen se může objevit nejen uvnitř, ale též venku, kde předčí očekávání. Kameny do zahrady mohou mít mnoho podob. Všestrannost symbolizují nášlapy, valouny i oblázky a stejně tak drť či stabilní kámen pro zídky. Moderní jsou pak i gabionové květníky či ploty a různé kamenné dekorace.