Lednice pro velkou rodinu? Určitě ta americká

Americká lednice je přesně taková, jak podle názvu zní. Je veliká, kompletně vybavená, zkrátka představuje to nejlepší, co trh nabízí. Americké lednice jsou oproti klasické lednici opravdovou almarou, se kterou musíte rozhodně počítat dopředu. Téměř na každém rozměru překypují několika desítky centimetrů navíc – na šířce je to o 30 centimetrů na výšce cca 10 centimetrů. U jediné hloubky už tento rozdíl není tak markantní.

Jak již z těchto parametrů vyplývá, americká lednice je vhodnější do početnější domácnosti, ve které budou všechny její objemové litry plnohodnotně využity. A to jak v případě chladničky, která může mít kolem 420 objemových litrů, tak mrazáku, který disponuje kolem 120 litrů na objemu. Tato čísla se mohou pohybovat oběma směry, podle toho, v jakém poměru lednice a mrazák budou, či jaká bude komplexní velikost americké lednice.

Čím disponuje taková americká lednice

I když jsou tyto typy lednic takto velké, nejsou v žádném ohledu humpolácké. Jejich design je velmi elegantní a stylový. Nejčastější barvou bývá nerez, na výběr je ale i bílý nebo vestavný ráz. Pokud byste se ale rozhodovali pro chladný lesk nerezu, určitě si vyberte lednici, která má ochranu proti otiskům prstů. Jinak byste na ní viděli otisk každého, do kdo ní otevíral dvířka. Další nezbytnou výbavu tvoří přehledný ledkový displej, na kterém můžete ovládat teplotu zvlášť lednice a zvlášť mrazničky. Také na něm uvidíte, jakmile začne docházet voda v zásobníku na tvoření ledu. Tím disponuje téměř nadpoloviční většina amerických lednic – snadno si tak připravíte nejen vodu ke sklenici vína, ale také led do vaší whiskey.

Áčková energetická třída je naprostou samozřejmostí, ale jelikož i ta může být v některých případech nedostačující, může lednice mít i funkci „Dovolená“. Během doby, kdy běží v režimu „Dovolená“ snižuje své náklady a prodlužuje trvanlivost vašich potravin.